Kibolska ustawka na A1 koło Kutna. Policja zjawiła się błyskawicznie, ale i tak są ranni

Cztery osoby zostały ranne w bójce, do której doszło na parkingu w Krzyżanowie w pobliżu autostrady A1. Ranni to pseudokibice dwóch drużyn, którzy w tym miejscu umówili się na tzw. ustawkę. Interweniowała policja.

Według wstępnych ustaleń policji, dwa autokary z kibicami ze Stalowej Woli jadące do Szczecina zjechały na postój w miejscu obsługi podróżnych (MOP) na terenie miejscowości Krzyżanów.

W pewnym momencie na wysokości MOP pojawiło się sześć autokarów z kibicami z Zabrza, po czym doszło do konfrontacji osób z obu grup. Jak mówi przedstawicielka Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi, sytuacja została szybko opanowana przez obecnych na miejscu funkcjonariuszy.

Jak podaje RMF FM funkcjonariusze użyli gazu łzawiącego i strzelali gumowymi kulami. Czterem osobom udzielono pomocy medycznej, ale ich zdrowiu bądź życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Jezdnia w kierunku Gdańska jeszcze około godz. 13 była zablokowana. Policja zablokowała węzeł Piątek kierując na objazdy.

Żeby ominąć utrudnienia należy wjechać na drogę wojewódzką numer 703, następnie na drogę wojewódzką numer 702 w kierunku Kutna, a później na drogę krajową numer 92 w kierunku Łowicza. Powrót na A1 na węźle Kutno Wschód.

Więcej o: