Nawet prawicowi dziennikarze zarzucają manipulacje TVP. Dla Ewy Bugały to było już za wiele

""Przepraszam, ale 'Nie da się ukryć' to jest program dla idiotów" - napisał na Twiiterze dziennikarz Gazety Polskiej oburzony poziomem materiałów na temat Fundacji Otwarty Dialog. Słowa zabolały Ewę Bugałę, szefową serwisów informacyjnych TVP Info, bo postanowiła zabrać głos.

MuchaRelacje na temat działalności fundacji, która od kilku dni jest na celowniku prorządowych mediów oburzają już także prawicowych dziennikarzy, którzy do tej pory chętnie i często przychodzą do TVP w charakterze ekspertów. 

Coś jednak może się zmienić po wczorajszym wydaniu specjalnym, w którym stacja paskami grozy ostrzegała przed działalnością Fundacji Otwarty Dialog. Po tekstach "Generał z zarzutami współpracy z FSB dał zgodę na produkcję broni fundacji, która chce obalić rząd"czy "Próba obalenia polskiego rządu z rosyjskimi służbami w tle" pojawił się także informacja, że fundacja handluje bronią do której TVP zaliczyła "kamizelki kuloodporne, hełmy czy ochraniacze twarzy".

Wtedy zareagował Wojciech Mucha, dziennikarz kierowanej przez Tomasza Sakiewicza Gazety Polskiej:

Potem poszedł jeszcze dalej: I teraz redaktor @tvp_info podporowadził Króla, że to "wyposażenie partyzantki miejskiej". K***a, no nie manipulujcie aż tak.

Oberwało się też programowi "Nie da się ukryć", którego szefową jest świeżo awansowana Ewa Bugała, do niedawna reporterka "Wiadomości, której program jest liderem kultowych już tzw. pasków grozy

"Przepraszam, ale "Nie da się ukryć" to jest program dla idiotów. Ew. ludzi, którzy nie zweryfikują żadnej podanej im informacji" - stwierdził Mucha.

Na odpowiedź długo nie czekał. "Obraża pan prawie milion Polaków, którzy oglądają program i wystawia świadectwo swojej kultury, wiedzy i roli jaką w tej sprawie odgrywa" - stwierdziła. 

"Moja rola jest dziś taka, by mówić, że kłamiecie cały dzień w sprawie, która znam od podszewki. Mam prawo twierdzić, że świadomie i celowo" - odpowiedział na to Mucha. Pojawił się też komentarze innych dziennikarzy.

Anna Popek twarzą "dobrej zmiany" w TVP? Ostro komentuje

Więcej o: