Tusk apeluje o obronę sądów, by były "niezależne też od nas, naszych opinii i oczekiwań"

Wiele osób było zawiedzionych decyzją Sądu Najwyższego w sprawie Mariusza Kamińskiego. SN zawiesił sprawę kasacyjną w sprawie polityka PiS. Donald Tusk napisał, że niezależność sądów to również niezależność od naszych opinii.

"Bronimy sądów, by niezależne były też od nas, naszych opinii i oczekiwań" - napisał były premier na Twitterze. Prawdopodobnie jest to nawiązanie do orzeczenia Sądu Najwyższego. Na wniosek Prokuratury Krajowej i prezes TK Julii Przyłębskiej SN zawiesił rozpatrywanie sprawy kasacyjnej w sprawie Mariusza Kamińskiego i innych byłych funkcjonariuszy CBA.

Przesłuchanie Tuska w Warszawie

Na 3 sierpnia Donald Tusk został wezwany przez prokuraturę. Jak poinformował jego pełnomocnik Roman Giertych, chodzi o śledztwo w sprawie katastrofy smoleńskiej. 

Gdy informacja o przesłuchaniu wyszła na jaw, w sieci pojawiły się apele o huczne przywitanie Tuska w Warszawie. "Wielki spacer" miał odbyć się w dniu jego przyjazdu na ulicy Rakowieckiej, gdzie znajduje się gmach Prokuratury Rejonowej.

Tusk w pierwszym od pamiętnego oświadczenia - wpisie na Twitterze podziękował za wsparcie, ale zaapelował, by zachować siły, bo "Wielki Spacer będzie długi" i "nie brać na siebie ciężarów przeszłości".

Donald Tusk kończy 60 lat. "Bez haratania w gałę to by nie były urodziny"

Więcej o:
Komentarze (50)
Tusk apeluje o obronę sądów, by były "niezależne też od nas, naszych opinii i oczekiwań"
Zaloguj się
 • kotwkaloszach

  Oceniono 4 razy 4

  Współczuję wam pisiory. Widząc różnicę miedzy waszym "guru" i Tuskiem, pozostało wam tylko bezsilne i bezmyślne szczekanie na forum. Nic tym nie osiągniecie, ale może wam ulży...

 • mk.i

  Oceniono 4 razy -4

  Tusk ma powód za ten ,,włam do kurnika " do dziś nie osądzony .

 • wolak_pospolity

  Oceniono 4 razy 4

  zygosz, wrodzonej głupoty nie ukryjesz zmieniając nick na demaskator5

 • muzyk_barokowy

  Oceniono 10 razy -4

  "Bronimy sądów, by niezależne były też od nas, naszych opinii i oczekiwań" - mają być zależne od opinii i oczekiwań UE i jej krula bez korony.

 • gela1

  Oceniono 5 razy -5

  przecież czytali przekaz na dziś
  no ale opozycja twierdzi, że Sąd Najwyższy nie jest obiektywny zatwierdził ułaskawienie pisiora

 • ultra_mega_orzel

  Oceniono 14 razy -6

  wybiorcza dalkej kasyje posty o operacji sztazi w polsce!

  pelo i reszta kielkutow organizuje akcje juz za pare tygodni!

  PiS bierzcie sie im za d&&ska!

 • ultra_mega_orzel

  Oceniono 18 razy -6

  TS dla tuska!

 • bart555111

  Oceniono 16 razy -6

  O tym, jak Fundacja Otwarty Dialog starała się bronić "niezależności sądów":

  Szokujące kulisy ustaleń wPolityce.pl: Zgodę na handel bronią dla FOD rekomendował były szef SKW Piotr Pytel, podejrzany o współpracę z FSB

  Jak ujawnił dwa dni temu portal wPolityce.pl MSWiA podjęło działania kontrolne wobec Fundacji Otwarty Dialog. Jak informowaliśmy, chodziło o koncesję na sprzedaż broni, jaką dysponował Bartosz Kramek, jeden z liderów fundacji, namawiający do organizowania w Polsce czegoś na kształt krwawego Majdanu. Zgoda została wydana przez MSW 15.12.2014, gdy szefem resortu była Teresa Piotrowska. Jak informuje TVP Info, wydanie zgody rekomendował były szef SKW Piotr Pytel, na którym ciążą zarzuty współpracy z FSB.

  wpolityce.pl/polityka/351498-szokujace-kulisy-ustalen-wpolitycepl-zgode-na-handel-bronia-dla-fod-rekomendowal-byly-szef-skw-piotr-pytel-podejrzany-o-wspolprace-z-fsb

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX