Hofman nt. ustawy o SN: Nie wystarczy trzy razy pokazać w TVP, że sędzia ukradł batonik

- Wrócił taki klimat z 2007 roku, klimat polityczny, w którym PiS oddawało władzę - tak sytuację wokół reform sądownictwa i protestów ocenił były rzecznik Prawa i Sprawiedliwości Adam Hofman.

- Prezydent Duda nie miał innego wyjścia jak zawetować ustawę. Został zostawiony z projektem nieprzygotowanym w zakresie komunikacyjnym - powiedział  Adam Hofman na antenie TVN24.

- To, co się działo przez tygodnie przed wprowadzaniem ustaw o Sądzie Najwyższym i KRS, było amatorskie. Nie wystarczy trzy razy pokazać w "Wiadomościach" TVP, że sędzia ukradł batonik. Dziś się tak nie robi komunikacji - stwierdził Hofman.

Choć pozytywnie ocenił on decyzję Andrzeja Dudy o wecie, to już gorzej skomentował sytuację, w jakiej znalazł się PiS. - Przez ostatnie tygodnie udało się coś, co na dłuższą metę jest bardzo złe dla obozu władzy. Wrócił taki klimat z 2007 roku, klimat polityczny w którym PiS władzę oddawało. Do tego jest oczywiście bardzo daleko - przyznał.

"Lejce dobrej zmiany trzymał minister Ziobro"

- W ostatnich tygodniach lejce dobrej zmiany trzymał minister Ziobro. Jeśli to nie jest reakcja na to, że projekt (reformy sądownictwa - red.) wylądował z powrotem w Sejmie, to muszą to być jakieś inne intencje polityczne - przyznał gość programu "Fakty po Faktach".

Zdaniem byłego polityka PiS, "nikt w parlamencie nie będzie mieszał w prezydenckich projektach, bo to skończy się 'wojną atomową', a ona skończy się utratą władzy". 

 "Polityka jest na samym końcu pragmatyczna"

Hofman zapytany o to, czy w obozie rządzącym jest już realny konflikt, odpowiedział:

Od poniedziałkowego wywiadu wydawało się, że (wojna - przyp. red.) jest powstrzymana. Jak widać, poszło to trochę w inną stronę

- podkreślił. 

Czy jeśli prezydent Andrzej Duda utrzyma wysokie poparcie do wyborów prezydenckich w 2020 roku ma możliwość zostania kandydatem Zjednoczonej Prawicy? - Oczywiście zawsze można coś zrobić na złość, ale polityka jest na samym końcu pragmatyczna - oceniał Hofman. 

To nie pomoże PiS

Były rzecznik Prawa i Sprawiedliwości skomentował także słowa Zbigniewa Ziobry skierowane w stronę Andrzeja Dudę. Odniósł się do wywiadu, który minister sprawiedliwości udzielił tygodnikowi w "Sieci". Nie ukrywał, że dziwi go pewność siebie ministra.

Na pewno to nie pomoże całemu obozowi. Czy jest to elementem strategii? Nie wiem

- przyznał. 

Zbigniew Ziobro: Nie ulegniemy jakiejkolwiek presji, naciskom czy groźbom

Więcej o: