Prokuratura ze Stalowej Woli publikuje zdjęcie pedofila. Mógł znów krzywdzić dzieci

Mariusz C. wiele lat spędził w więzieniu za molestowanie seksualne dzieci. Po każdym wyjściu z więzienia znów krzywdził dzieci. Tak mogło być i tym razem.

Jak informuje rzeszowska "Gazeta Wyborcza", Mariusz C. był kilkakrotnie skazywany za molestowanie seksualne dzieci. W 2002 roku jego ofiarami stały się dzieci znajomych. Wówczas, już jako recydywista, odsiedział pięć lat. Ale już kilka miesięcy później zaczepiał przed szkołą 10-letniego chłopca, któremu pokazywał pornografię i wykorzystał go seksualnie. Za ostatnim razem skazano go na 10 lat. C. wyszedł z więzienia w lipcu ubiegłego roku. 

Prokuratura w Stalowej Woli prowadzi już kolejne postępowanie w sprawie pedofila. Mężczyzna jest podejrzewany o podżeganie do wykonania podstępem nagich zdjęć małoletniej, fałszywe oskarżenia oraz składanie fałszywych zeznań w warunkach recydywy.

Zgodnie z wyrokiem m.in. za wielokrotne wykorzystanie seksualne małoletniego, na Mariusza C. nałożony został obowiązujący aktualnie zakaz przebywania w środowiskach małoletnich i miejscach przebywania małoletnich, a także zakaz kontaktowania się z małoletnimi poniżej lat 15. Z uwagi na ważny interes społeczny Prokurator Rejonowy w Stalowej Woli wyraził zgodę na ujawnienie wizerunek Mariusza C

- czytamy w piśmie prokuratury. Śledczy apelują o zgłaszanie się osób, które od dnia 17 lipca 2016 roku do dnia 11 kwietnia 2017 roku widziały Mariusza C., jak rozmawia lub nawiązuje w inny sposób kontakt z małoletnimi poniżej lat 15, ewentualnie przebywa w pobliżu lub na terenie szkół, przedszkoli, placów zabaw, a także innych miejsc przebywania małoletnich, zwłaszcza na terenie Stalowej Woli oraz Gminy Pysznica.

Kontakt do Prokuratury Rejonowej w Stalowej Woli: tel. 15 840 27 00, bądź do Komendy Powiatowej Policji w Stalowej Woli: tel. 15 877 33 10.

Więcej o: