"Nowy York i Chicago w naszym zasięgu". Kim Dzong Un świętuje kolejny test rakietowy

Całe terytorium Stanów Zjednoczonych jest w naszym zasięgu - stwierdził Kim Dzong Un oceniając kolejną próbę rakietową Korei Północnej. Pocisk wystrzelony w piątek spadł do Morza Japońskiego.

Wystrzelenie rakiety potępił Donald Trump. „Stany Zjednoczone potępiają i odrzucają twierdzenia reżimu koreańskiego, że testy takiej broni zwiększają bezpieczeństwo Korei Północnej. W rzeczywistości przynoszą odwrotny skutek” - oświadczył amerykański prezydent. Podkreślił, że Stany Zjednoczone zrobią wszystko, co konieczne, by ochronić własnych obywateli i sojuszników. Amerykański prezydent przestrzegł władze w Pjongjangu przed dalszą izolacją ich kraju.

CNN, powołując się na informacje amerykańskiego wywiadu, podaje, że reżim Kim Dzong Una w ostatnich miesiącach przyspieszył prace nad programem międzykontynentalnych pocisków balistycznych.

Stany Zjednoczone oceniają, że Korea Północna będzie w stanie już w 2018 roku wystrzelić pocisk międzykontynentalny zdolny do przenoszenia głowic atomowych - podaje CNN.


Wystrzelona w piątek przez Koreę Północną rakieta balistyczna leciała przez 47 minut, osiągając wysokość ponad 3500 kilometrów, po czym gwałtownie zmieniła trajektorię i spadła niedaleko japońskiej wyspy Hokkaido. Według ekspertów może to oznaczać, że byłaby zdolna dolecieć nawet do zachodniego wybrzeża Stanów Zjednoczonych. Najprawdopodobniej Koreańczycy nie posiadają jednak jeszcze technologii miniaturyzacji bomb atomowych, pozwalającej na umieszczenie ich w rakietach.

Stany Zjednoczone ostrzegają Koreę Północną: "Na następną próbę nuklearną odpowiemy zbrojnie."

Więcej o:
Komentarze (33)
"Nowy York i Chicago w naszym zasięgu". Kim Dzong Un świętuje kolejny test rakietowy
Zaloguj się
 • polak020

  Oceniono 1 raz -1

  Kim Dzong Un zachowuje się w stosunku do USA jak Timmermans w stosunku do Polski.

 • jagopa

  Oceniono 4 razy 2

  Wyjatkowe mendy gloryfikuja tu nuklearnego wieprza.Na szczescie znamy mozliwosci Amerykanow i mozemy byc spokojni. Tyran nie przetrwa....

 • adin_null_adin

  Oceniono 2 razy 0

  Pewnie w państwie Kima jest coś do Wielki Brat chciałby ukraść, tzn zdemokratyzować.

 • kkarpinski1

  0

  Sprawdzxiłem i niestety to prawda. Przepraszam za chwilową dezinformację.

 • kkarpinski1

  Oceniono 1 raz 1

  Międzynarodowa Stacja Kosmiczna jest na wysokości około 400 km nad ziemią, z czego wynika, że koreańska rakieta była 8 razy wyżej!!! To chyba jakaś bzdura?!?!

 • Jan Bemke

  Oceniono 1 raz 1

  Jeśli już, to będzie tylko jedna salwa w stronę ameryki , potem nastąpi cisza , nawet ptaki przestaną latać

 • tommy180

  Oceniono 16 razy -10

  super wspaniała wiadomość. Po tym co ten cywilizowany świat zrobił z bliskim wschodem i afryką nie ma co się dziwić, że Korea się zbroi. Oni sie łatwo nie dadzą, spetują albo choćby mocno wypieprzą agresorowi (agresorom, bo Polska też jest bandyckim krajem wspierającym tzw antyterrotystyczną koalicję państw, która jest fikcją i służy tylko podbojowi). mam nadzieję, że w przypadku ataku usraela na koreę lub iran, kraje te odpowiednio zareagują. oczywiscie zginą setki tysięce amerykanów i obywateli europu, ale oni są takze winni, jak kiedys niemcy podczss wojny. są winni swojej ślepoty, winni przyzwolenia na atakowanie przez usrael bliskiego wschodu, ameryki płd i reszt. wasze dni są policzone

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX