Szkoła grafiki według "Wiadomości". Zmiany w sądach zilustrowano kadrem z kreskówki

Obniżenie sądowych kosztów adwokatów jak Jane Jetson zabierająca portfel swojemu mężowi. Taka animacja mogła powstać tylko w TVP.

"Wiadomości" przygotowały materiał, w którym porównano dokonania rządu PO-PSL i PiS w sprawie reformowania wymiaru sprawiedliwości. Po stwierdzeniu, że poprzednie rządy zrobiły bardzo niewiele, wymieniono zasługi Prawa i Sprawiedliwości. Zilustrowano je odpowiednimi grafikami. W jednej z nich pojawił się... kadr z kreskówki Hanna-Barbera.

Prawo i Sprawiedliwość przez ponad 1,5 roku rządów wprowadziło m.in. zakaz odbierania dzieci z powodu biedy, konfiskatę rozszerzoną mienia pozyskanego z przestępstw. Do kodeksu karnego wprowadzono nowy przepis pozwalający na walkę z mafiami wyłudzającymi podatek VAT, obniżono sądowe koszty adwokatów, które Platforma pod koniec swej kadencji podniosła o 100 procent

- poinformował lektor, a na ekranie pojawił się obrazek z czołówki bajki "Jetsonowie" na tle rzeźby temidy.

Kadr z 'Wiadomości'Kadr z 'Wiadomości' wiadomosci.tvp.pl

Scenę mogą kojarzyć całe pokolenia Polaków, bowiem kreskówka opowiadająca o losach rodziny żyjącej w przyszłości była emitowana w polskiej telewizji już od lat 60. i obok "Flintstonów" i "Toma Jerry'ego" jest jedną z najbardziej znanych nad Wisłą kreskówek ze stajni Hanna Barbera. 

Oto fragment czołówki "Jetsonów", z którego pochodzi kadr przedstawiony w "Wiadomościach":

 

W programie pokazano też kilka innych oryginalnych obrazków ilustujących geniusz rozwiązań prawnych wprowadzonych przez rząd PiS. 

Kadr z 'Wiadomości'Kadr z 'Wiadomości' wiadomosci.tvp.pl

Kadr z 'Wiadomości'Kadr z 'Wiadomości' wiadomosci.tvp.pl

Przed kilkoma dniami "Wiadomości" TVP wyemitowały materiał o prezydenckim wecie wobec ustaw PiS o Sądzie Najwyższym i Krajowej Radzie Sądownictwa. W programie otarto się o krytykę prezydenta. Poinformowano m.in., że "Andrzej Duda zatrzymał kluczowe zmiany w sądownictwie". Pokazano również "setkę" z wicemarszałkiem Ryszardem Terleckim, który mówił o "układzie" w sądownictwie, "który zyskał chwilową przewagę po decyzji prezydenta". 

Więcej o: