Putin odgryza się Stanom Zjednoczonym. "Odpowiemy swoimi sankcjami"

Rosja odpowie na sankcje Stanów Zjednoczonych własnymi sankcjami. Nie można bez końca znosić chamstwa w stosunku do mojego kraju - oświadczył Władimir Putin.

Rosyjski prezydent przebywa z wizytą w Finlandii. W trakcie wspólnej konferencji prasowej, Władimir Putin nazwał działania Stanów Zjednoczonych wobec Rosji „chamstwem” i zapowiedział, że gdy Moskwa straci cierpliwość, to odpowie na sankcje kontrsankcjami.

Oskarżył Waszyngton o wykorzystywanie swej pozycji geopolitycznej do prowadzenia nieuczciwej konkurencji na światowych rynkach.
Prezydent Rosji nie chciał powiedzieć, jakie sankcje w stosunku do Stanów Zjednoczonych wprowadzi Rosja. „Kiedy nadejdzie odpowiedź - jaka ona będzie, będzie zależało od tego, w jakiej ostatecznej wersji ujrzymy te ustawy, nad którymi pracuje senat USA” - oświadczył.

We wtorek Izba Reprezentantów zatwierdziła projekt kolejnych sankcji wobec Rosji, Iranu i Korei Północnej. W wypadku Rosji mają być przede wszystkim karą za próbę wpłynięcia na wynik wyborów prezydenckich i zaangażowanie w konflikt na Ukrainie.  

Więcej o: