"Newsweek" o kulisach spotkania w Belwederze. "Jarek daje ci godzinę na zmianę decyzji"

To było nieprzyjemne i nerwowe spotkanie. W pewnym momencie Andrzej Duda miał usłyszeć ultimatum przekazane przez posłańców prezesa. "Newsweek" opisuje kulisy spotkania prezydenta z premier i marszałkami w Belwederze.

Rano Andrzej Duda ogłosił, że nie podpisze dwóch ustaw zmieniających zasady systemu sądownictwa, a kilka godzin później przyjął delegację emisariuszy od prezesa Kaczyńskiego. Premier Beata Szydło, Marszałkowie Sejmu i Senatu - Marek Kuchciński i Stanisław Karczewski wcześniej byli na pilnie zwołanej naradzie w siedzibie partii na Nowogrodzkiej.  

Kulisy spotkania w Belwederze opisuje "Newsweek".  To miało być półtorej godziny rozmowy przeprowadzonej w "nieprzyjemnej i nerwowej atmosferze". Szydło i marszałkowie "mieli żal do prezydenta" i "żądali od niego zmiany decyzji" - opisuje "Newsweek". W pewnym momencie z ust marszałka Kuchcińskiego miało paść zdanie: Jarek daje ci godzinę na zmianę decyzji.

Nie wiadomo, co kryło się za tymi słowami i jakie konsekwencje miałby ponieść Andrzej Duda. Pewne jest, że zdania nie zmienił i przekazał gościom informacje, że ogłoszonej decyzji już nie cofnie. 

Na informacje "Newsweeka" błyskawicznie zareagował marszałek Sejmu. Marek Kuchciński zarzucił autorowi tekstu, Michałowi Krzymowskiemu, kłamstwo. 

Więcej o:
Komentarze (381)
"Newsweek" o kulisach spotkania w Belwederze. "Jarek daje ci godzinę na zmianę decyzji"
Zaloguj się
 • Robert Kawecki

  Oceniono 2 razy 0

  Duda jest tchórzem i po prostu nie na żarty przestraszył się Ziobry. A Ziobro zagraża już nawet Kaczyńskiemu, który zwyczajnie jest stary i nie wszystko łapie, bo od czasu, gdy mamusia decydowała o tym, czy ma założyć kalesony, minęło już bardzo dużo czasu.

 • Ma Div

  Oceniono 2 razy 2

  To spotkanie to jedna wielka ściema. Tak naprawdę Broszka maiła zagadać Adrianka, Karczek zasłonić, a Kuchciński zapierdo-lić długopis. Oni sami potem będą sobie podpisywać co zechcą.

 • agnrodis

  Oceniono 5 razy -1

  Ten rzad dziala jak MAFIA, bezprawie, grozby i samosady!

 • Oceniono 9 razy 1

  Z automatu po takiej informacji tematem rozmów i nacisków powinna zająć się prokuratura. Za kogo ten kurdupel się uważa. I jeszcze sowita kara dla dziada za zabieranie głosu bez żadnego trybu.

 • heepurian

  Oceniono 10 razy 2

  A ja bardziej wierze Krzymowskiemu niż Kuchcińskiemu!!!!! No może Kuchciński nie powiedział " Jarek" tylko " Prezes"

 • wolak_pospolity

  Oceniono 10 razy 4

  Kiedy orędzie tej matki księdza, która po dwóch tygodniach zmian w sądownictwie odzywa się po wszystkim w orędziu wypełnionym kłamstwami i oszczerstwami?

 • jan_sobczak4

  Oceniono 12 razy -4

  Lis i Michnik wypasając swój lewacki ciemnogród mogliby napisać że to spisek repilianów a ta głupawa dzicz i tak by to łyknęła.

 • swieta-panienka

  Oceniono 10 razy 2

  Moim zdaniem Jarosław ma solidne haki na Andrzeja. Coś co go skompromituje dużo bardziej niż bycie podnóżkiem prezesa. Jakaś sprawa obyczajowa, może nawet kryminalna.
  Kto wie czy Andrzej nie przesadził w nawiązywaniu kontaktów z różnymi ruchadłami...
  Jarosław może mieć na to dowody.
  Tylko że dzisiaj te haki są niewiele warte. Kompromitują Andrzeja, ale też Jarosława.
  Bo przecież człowiek mający wiedzę na temat kompromitujących faktów w zyciorysie Andrzeja, nie powinien wystawiać go jako kandydata na prezydenta.
  Więc haki są nie do użycia. Wygląda na to, że Andrzej to zrozumiał.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX