Partia Jarosława Gowina poprze decyzje prezydenta. Będzie rozłam w koalicji?

Polska Razem zamierza poprzeć prezydenckie weto. Wicepremier Jarosław Gowin jeszcze nie zajął oficjalnego stanowiska, ale jeśli jego partia poprze Andrzeja Dudę, może dojść do rozłamu w koalicji Zjednoczonej Prawicy.

"Dziennik Gazeta Prawna" nieoficjalnie dowiedział się, że władze Polski Razem mają stanąć wesprzeć prezydenta Andrzeja Dudę. Doniesienia te poniekąd potwierdziła wiceminister rozwoju Jadwiga Emilewicz. "Andrzej Duda wetuje ustawy o SN i KRS. Inicjatywa ustawodawcza w polu Prezydenta. To dobre rozwiązanie dla Polski" - napisała polityczka Polski Razem.

Ugrupowanie, które jest koalicjantem PiS, ma w Sejmie, oprócz wicepremiera Jarosława Gowina, ośmiu reprezentantów, a w Sejmie - czterech, w tym wicemarszałka Senatu Adama Bielana. 

Wicepremier smutny po głosowaniu

Kiedy w ubiegłym tygodniu Sejm głosował nad przyjęciem ustawy o Sądzie Najwyższym, Gowin wprawdzie ustawę poparł, ale nie wyglądał na szczęśliwego. Wprost przeciwnie - jako jedyny członek rządu nie wstał po ogłoszeniu wyniku głosowania. Siedział w ławach z opuszczoną głową. 

Przed przyjęciem ustawy Gowin nie chciał komentować zmian w sądownictwie. Wyjaśniał, że nie ma zdania o protestach ponieważ "zajmował się ręką w gipsie swojego wnuka".

Gowin wyrzucony ze "Znaku"

Gowin poczuł też na własnej skórze konsekwencje poparcia dla ustaw. Wicepremier został usunięty z redakcji miesięcznika "Znak".

Ostatnie działania obozu rządzącego, wspierane przez wicepremiera i ministra Jarosława Gowina, zmierzające do pozbawienia niezależności władzy sądowniczej, stoją w sprzeczności z imponderabiliami, którym środowisko „Znaku” było i pozostaje wierne

- napisali przedstawiciele wydawnictwa. Gowin był redaktorem naczelnym "Znaku" w latach 1995-2005.  

Więcej o:
Komentarze (208)
Partia Jarosława Gowina poprze decyzje prezydenta. Będzie rozłam w koalicji?
Zaloguj się
 • jasio1231

  Oceniono 1 raz -1

  "Ugrupowanie, które jest koalicjantem PiS, ma w Sejmie, oprócz wicepremiera Jarosława Gowina, ośmiu reprezentantów, a w Sejmie - czterech, w tym wicemarszałka Senatu Adama Bielana."

  Panie redaktorze. Czy reszta artykulu tez jest tak rzeczowo napisana?

 • hiperon59b

  Oceniono 1 raz 1

  To by była dobra wiadomość. Czekam na rezygnację Prezesa z dalszego rządzenia z braku większości w sejmie. Będą nowe wybory i pogoni się wszystkich szkodników Polski. Prezes będzie mógł więcej czasu poświęcić kotom bo z całą pewnością są bardzo nieszczęśliwe gdy ciągle są same w domu. Taka sytuacja to dręczenie zwierząt.

 • jes-ter

  Oceniono 2 razy 2

  Gowin to klasyczny przykład tego, że człowiek może żyć bez kręgosłupa.

 • Jacek Antoni

  0

  "że władze Polski Razem mają stanąć wesprzeć prezydenta Andrzeja Dudę"- co za kretyn to napisał ?

 • kretu23

  0

  Ugrupowanie, które jest koalicjantem PiS, ma w Sejmie, oprócz wicepremiera Jarosława Gowina, ośmiu reprezentantów, a w Sejmie - czterech, w tym wicemarszałka Senatu Adama Bielana.

  korektę zróbcie.

 • bobaa

  Oceniono 2 razy 2

  Gowin to po prostu zakłamany śmieć. Najpierw jak gdyby nigdy nic poparł ustawy, później nie wiadomo dlaczego udawał smutnego a na koniec popiera weto prezydenta, czyli ciesz się z zastopowania przepisów, za którymi głosował. Facet ma jakieś rozdwojenie jaźni albo jest odważny inaczej...

 • stach_79

  Oceniono 1 raz 1

  To i tak nic w porównaniu z Kukizem, który sukces zawetowania Ustawy o SN przypisał sobie!

 • lucky65

  Oceniono 2 razy 2

  "...Ugrupowanie, które jest koalicjantem PiS, ma w Sejmie, oprócz wicepremiera Jarosława Gowina, ośmiu reprezentantów, a w Sejmie - czterech, w tym wicemarszałka Senatu Adama Bielana...."
  To naprawdę za....ste ugrupowanie bo ma reprezentantów w dwóch Sejmach... a na dodatek w jednym mają wicemarszałka Senatu...
  Ciekawe, który to Sejm, że z Senatu wicemarszałka przerzucili???
  Czy naprawdę zatrudniacie gimnazjalistów czy nikt nie czyta tego co idzie na stronę?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX