Zastępca Ziobry bezlitośnie komentuje prezydenckie weto: Zawsze ktoś wymiękał

Krótko po ogłoszeniu decyzji kierownictwo PiS zebrało się na naradzie i nie komentowało słów Andrzeja Dudy. Wiceminister sprawiedliwości Patryk Jaki postanowił nie czekać. "Zawsze ktoś wymiękał" - napisał na Facebooku.

Prezydent Andrzej Duda zapowiedział weto w sprawie dwóch z trzech ustaw zmieniających system sądownictwa w Polsce. Oświadczył, że nie podpisze ustaw o KRS i Sądzie Najwyższym. Bardzo długo politycy PiS zwlekali z jakimkolwiek komentarzem na temat tej decyzji. Kierownictwo PiS zebrało się na specjalnej naradzie w siedzibie partii na Nowogrodzkiej. Wchodzący na nią politycy nie chcieli oceniać decyzji Andrzeja Dudy. Na ostrą ocenę pozwolił sobie jednak Patryk Jaki, wiceminister sprawiedliwości i zastępca Zbigniewa Ziobry.   

"W Polsce od kiedy pamiętam było tak, że jak dekomunizacja w różnych obszarach państwa była blisko to zawsze ktoś wymiękał. I tak Polska się nie zmieniała i nie mogła rozwijać na miarę swoich możliwości" - zaczął swój wpis na Facebooku Patryk Jaki.

Przypomina, że na co dzień politycy "mają buzie napchane patriotyzmem", "jednak jak trzeba podjąć trudne decyzje wszyscy wymiękają".

"Nie wierzcie w te bzdury, że reforma potrzebna, ale „inna” - twierdzi Jaki i dodaje, że "dokładnie tak samo było w Polsce z dekomunizacją, lustracją, ustawą reprywatyzacyjną" 

Swój wpis kończy wezwaniem: 

Czy jesteśmy tylko po to, aby podejmować decyzję popularne, które się wszystkim podobają? Czy przeprowadzać trudne reformy państwa? Albo jesteśmy „fajną partią PR” jak PO albo jesteśmy inni, i dla naprawy państwa też możemy poświęcić swój partykularny interes i wizerunek?
Więcej o: