Jest odpowiedź prezydenta na list prezes Sądu Najwyższego. Duda spotka się z prof. Gersdorf

Prezydent Andrzej Duda w końcu zdecydował się odpowiedzieć na apele prof. Małgorzaty Gersdorf i zgodził się na spotkanie. Pierwsza Prezes SN zwracała się do Dudy z prośbą o "spokojną i merytoryczną" dyskusję nad zmianami w sądownictwie.

Informację potwierdził rzecznik Sądu Najwyższego, sędzia Michał Laskowski. Do spotkania z prof. Małgorzatą Gersdorf dojdzie w poniedziałek o godzinie 11.

Pierwsza prezes Sądu Najwyższego wysłała dziś list do prezydenta Andrzeja Dudy. Małgorzata Gersdorf zwróciła się do prezydenta z "kolejną" prośbą o spotkanie i zaapelowała o "spokojną i merytoryczną" dyskusję nad zmianami w wymiarze sprawiedliwości. 

Może mnie Pan nie szanować jako osoby prywatnej, może Pan mieć całkowicie inne zdanie na temat wielu różnych spraw, ale odwołując się do Pana orędzia, proszę o poszanowanie urzędu, jaki jeszcze pełnię. Te dramatyczne słowa kieruję do Pana w niemniej dramatycznej chwili dla historii Polski

- prosiła prof. Gersdorf. "Panie prezydencie, dziś staje pan przed próbą, której wierzę, że Pan sprosta. Patrzy na to Naród Polski - wszyscy obywatele Rzeczpospolitej" - napisała.

Przeczytaj cały list I Prezes Sądu Najwyższego do Andrzeja Dudy >>>

Zgoda na spotkanie może oznaczać, że prezydent nie zamierza - wbrew temu, co wielu przewiduje - podpisać ustawy o Sądzie Najwyższym w trybie natychmiastowym. Biorąc pod uwagę dotychczasowy sposób procedowania ustawy, można się spodziewać, że jeszcze dziś zostanie ona przyjęta przez Senat i wówczas trafiłaby do podpisu prezydenta. 

Polska protestuje regularnie. Od wyborów w 2015 roku nie ma miesiąca bez manifestacji

Więcej o: