Wałęsa zapomniał o spotkaniu z Kate i Williamem? Chciał natychmiast jechać do Warszawy

"Godzina 'W' się zbliża, za chwilę wyruszam do Warszawy" - zapowiedział Lech Wałęsa na Facebooku. Po kilku minutach wpis zniknął, prawdopodobnie dlatego, że były prezydent miał się wówczas spotkać z parą książęcą.

W drugim dniu wizyty brytyjskiej pary książęcej w Polsce, Kate i William udali się na Pomorze. Na początek odwiedzą były niemiecki nazistowski obóz koncentracyjny Stutthof, gdzie spotkają się m.in. z byłymi więźniami.

W samym Gdańsku dla książęcej pary zaplanowano spacer po Długim Targu, wizytę w Teatrze Szekspirowskim i spotkanie w Europejskim Centrum Solidarności z członkami-założycielami tego związku zawodowego - w tym z Lechem Wałęsą.

Ustaliliśmy, że spotkanie z byłym prezydentem ma odbyć się przed godz. 17.00. Tymczasem około 16:10 Lech Wałęsa umieścił na Facebooku wpis o następującej treści: 

Godzina ,, W " się zbliża za chwilę wyruszam do WARSZAWY czekam na CIEBIE .

Cztery minuty później zedytował wpis i zostawił tylko część o godzinie "W". 

Wpis Lecha WałęsyWpis Lecha Wałęsy facebook.com/lechwalesa

Powrót do Warszawy i lot do Niemiec

W Gdańsku para książęca przejdzie też przez historyczną bramę Stoczni Gdańskiej i złoży wieniec pod Pomnikiem Poległych Stoczniowców 1970.

W środę rano w Belwederze, który stanie się domem dla członków brytyjskiej rodziny królewskiej, Kate i William odbędą pożegnalne spotkanie z Andrzejem Dudą i Agatą Kornhauser-Dudą. Jeszcze tego samego dnia z Polski brytyjska para książęca uda się do Niemiec, gdzie odwiedzi Berlin, Heidelberg i Hamburg.

Egzamin językowy dla polskich polityków. Czy zdadzą go podczas wizyty Williama i Kate?

Więcej o: