Wiemy, co zmieniono w Belwederze przed wizytą Kate i Williama. Specjalnie dla ich dzieci

Kącik zabaw z namiotem wewnątrz oraz huśtawki i zjeżdżalnia w ogrodzie. Tak przygotowany został Belweder na wizytę George'a i Charlotte, brytyjskich książąt.

Książę i księżna Cambridge, z dwójką swoich dzieci przylecą do Warszawy w poniedziałek ok. godziny 14. Dla dwuletniej Charlotte i czteroletniego George'a będzie to pierwsza podróż do kraju spoza Wspólnoty Brytyjskiej.

Pierwszą i drugą noc podczas pobytu w Polsce para książęca spędzi w miejscu godnym rodziny królewskiej. Długo było to utrzymywane w tajemnicy. - Polskie władze chcą, by brytyjska para książęca czuła się w Warszawie jak w domu, dlatego zamieszka w Belwederze, a dzieci będą mogły się bawić nawet w jego ogrodach - przekazał informację dziennikarzom Krzysztof Szczerski z Kancelarii Prezydenta. Cały budynek będzie do ich dyspozycji. - Mogę zdradzić, że Belweder przeszedł mały lifting i jest przygotowany na obecność dzieci pary książęcej - zapewnił Szczerski.

Kancelaria zdradziła na Twitterze, co dokładnie oznacza lifting Belwederu.

Dla książęcych dzieci przygotowano w jednym z pokoi kącik zabaw. Znalazł się tam namiot i drewniane zabawki - koniki na biegunach, rowerek, samolot czy wózek dla lalek. Z kolei w pałacowych ogrodach postawiono drewniane domki ze zjeżdżalniami, huśtawkami i ścianką do wspinania. 

Kate i William w Polsce. Przyjęcie na cześć królowej, pierogi, goldwasser i spotkanie z Wałęsą >>>

Egzamin językowy dla polskich polityków. Czy zdadzą go podczas wizyty Williama i Kate?

Więcej o: