Chwila szczerości posłanki PiS. Napisała, że zmiany władzy nie będzie. Później tłumaczyła

Jolanta Szczypińska w dyskusji na Twitterze napisała, że PiS nie przewiduje zmiany władzy. Później tłumaczyła, że była to ironia.

"Opozycja myśli, że zmieniamy prawo pod siebie, a nie dla uzdrowienia nieprawidłowych mechanizmów. Stąd pytania: a co po zmianie władzy" - napisał na Twitterze senator PiS Rafał Ślusarz.

Skomentowała to posłanka Jolanta Szczypińska: "Proszę im uświadomić, że zmiany nie przewidujemy, więc niech się przestaną troszczyć".

Były szef MON Tomasz Siemoniak w ramach komentarza przywołał słowa Wiesława Gomułki, wypowiedziane w Moskwie, podczas rozmów mających na celu utworzenie Tymczasowego Rządy Jedności Narodowej: "Władzy raz zdobytej nie oddamy nigdy". "Skandaliczna i bezczelna wypowiedź posłanki Szczypińskiej" - dodał Siemoniak.

Gdy jedna z internautek poradziła Szczypińskiej, by okazała pokorę, posłanka stwierdziła, że kontekst tej rozmowy był inny. "Istnieje takie pojęcie jak ironia, ubolewam niestety, że nie dla wszystkich osiągalne" - napisała.

Jolanta Szczypińska jest w otoczeniu prezesa PiS od wczesnych lat 90. Jarosław Kaczyński docenił jej działania w "Solidarności" i PAX-ie. Szerszej publiczności polityczka stała się znana ze względu na swój rzekomy romans z Kaczyńskim. On sam tak to opisał w książce "Polska naszych marzeń": 

Przyniosła mi róże i się zaczęło. Zaczęło się love story. I ona to złapała. Nie mam o to do niej pretensji. Umocniła swoją pozycję jako 'narzeczona' premiera czy później prezesa. Pokochały ją tabloidy. Chwyciła życie pełną piersią. To, że ludziom dobrym też czasem się udaje, choć niestety rzadko, jest bardzo optymistyczne

Jarosław Kaczyński: "My to wszystko co mamy przeprowadzić, przeprowadzimy"

Rok dobrej zmiany widziany oczami publicystów, politologów, działaczek feministycznych, ekonomistów i dyplomatów. Ebook jest dostępny w publio.pl >>

Więcej o: