Atak nożownika na plaży w Hurghadzie. MSZ nie potwierdza informacji o rannej Polce

• Dwoje turystów zginęło w ataku nożownika w Hurghadzie• Żródła podają sprzeczne informacje dotyczące narodowości ofiar• Napastnik został zatrzymany. Motywy działania nie są znane

W ataku nożownika w Egipcie zginęły 2 osoby, 4 zostały ranne. Egipskie media i część źródeł rządowych informowały, że wśród rannych jest obywatelka Polski. MSZ nie potwierdza informacji płynących z Hurghady. Nie ma pewności, co do narodowości ofiar. Początkowo informowano, że zabite kobiety miały obywatelstwo ukraińskie. Później jednak odpowiedzialny za bezpieczeństwo w regionie Morza Czerwonego generał Mohamed El-Hamzawi powiedział, że są to Niemki. Wśród rannych miała być Polka i Serbki, teraz wojskowy oświadczył, że wśród zabitych są Czeszki. Ranne osoby mają rany brzucha, szyi i nóg. Zostały przewiezione do szpitala.

Dowiedz się więcej:

Gdzie doszło do ataku?

Z informacji podawanych przez egipskich reporterów, do ataku doszło na plaży przylegającej do hotelu Sunny Days El Palacio. 

Jak napastnik dostał się na plażę?

Jak podało egipskie Ministerstwo Spraw Wewnętrznych, sprawca, który zaatakował grupę osób na plaży został zatrzymany. Jest przesłuchiwany przez policję. Według wstępnych ustaleń przypłynął na plażę należącą do ośrodka wypoczynkowego z pobliskiej plaży publicznej. Motywy działania napastnika nie są znane.

Więcej o: