Uwierzycie? Tak TVP Info nazywa osoby, które wzięły udział w kontrmanifestacji smoleńskiej

Znana z niezbyt przychylnego nastawienia do przeciwników PiS dziennikarka Ewa Bugała znowu w akcji. W swoim programie "Nie da się ukryć" osoby protestujące przeciwko obecnemu rządowi nazwała..."barbarzyńcami".

- Marsz próbowała zablokować „grupa samozwańczych Obywateli RP”- stwierdził Kamil Trzaska, który dla programu "Nie da się ukryć" przygotował relację ze kontrmanifestacji. Reporter w swoim krótkim materiale poinformował również, że zgromadzenie zorganizowano nielegalnie. Na to zareagowała prowadząca program Ewa Bugała. 

Niestety po raz kolejny mieliśmy do czynienia z barbarzyńskimi próbami zakłócania modlitwy na Krakowskim Przedmieściu. Bojówkarze nazywający się Obywatelami RP wyszydzali i próbowali atakować uczestników modlitewnego zgromadzenia.

- poinformowała widzów Ewa Bugała. 

Dziennikarka nie wspomniała jednak o tym, że organizatorzy kontrmanifestacji wielokrotnie nawoływali do spokoju i przekonywali przez megafon, że nie jest to wiec polityczny. W materiale nie zaznaczono również, że zarówno turyści, jak mieszkańcy Warszawy byli oburzeni tym, że marsz smoleński sparaliżował ruch na Krakowskim Przedmieściu. Przejście przez trakt - z Zamku Królewskiego do Hotelu Bristol - było niemożliwe, ponieważ blokował je kordon policji.

Przeczytaj także: Opozycjoniści zrezygnowali z blokady. Ale miesięcznicę wciąż ochraniały setki policjantów [RELACJA]

A tak to samo wydarzenie relacjonował nasz reporter. - Droga Marszu Pamięci jest szczelnie ogrodzona. Nie ma szans, aby ktoś zakłócił przemarsz. Są bramki i kordony policji. Kontrmanifestacja stoi zaś pod kolumną Zygmunta. I nic nie zapowiada, by to się zmieniło - donosił Tomasz Golonko. 

Ewa Bugała z TVP jest związana od około pięciu lat. Od 2016 roku pracowała dla głównego wydania "Wiadomości", gdzie zasłynęła z wyjątkowo propagandowych materiałów. To właśnie od niej Polacy dowiedzieli się m.in. "jak się robi pucz", dziennikarka również połączyła śmierć działacza PiS Marka Rosiaka z Czarnym Protestem. Aktualnie w TVP Info prowadzi własny program "Nie da się ukryć". 

Pomogliśmy "Wiadomościom" zrobić materiał o Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy

Więcej o: