Polski autokar wiozący dzieci miał wypadek w Serbii. Nie żyje jeden z kierowców. Są ranni

Wypadek autokaru na polskich rejestracjach z dziećmi w Serbii - podało tamtejsze MSW. Pojazd wpadł do rowu. Jedna osoba nie żyje. Są ranni.

Według serbskiego ministerstwa jedna osoba nie żyje. Informację potwierdza w rozmowie z Radiem TOK FM biuro podróży organizujące wycieczkę. - Ofiara to 50-letni mężczyzna, który siedział obok kierowcy autobusu - drugi kierowca - wyjaśnia Anna Białek z poznańskiego biura podróży FunClub.

Autokar przewrócił się na bok

Ministerstwo Spraw Zagranicznych podało w oficjalnym komunikacie, że w wypadku polskiego autokaru z dziećmi, do którego doszło dziś przed południem w Serbii, poszkodowanych zostało 20 osób. - Cztery osoby natychmiast zostały hospitalizowane. Reszta osób nie ma poważnych obrażeń, głównie stłuczenia i otarcia. Wszyscy zostali poddani natychmiastowym badaniom - dodaje Białek. 

Dodała też, że w tej chwili organizowana jest pomoc dla uczestników, którzy zostali na miejscu. Są oni przewożeni do pobliskiego hotelu. Po nich przyjedzie transport z Polski i nastąpi to wieczorem. Ranni z kolei trafili do dwóch szpitali w Vrbasie i Suboticy. 

Jak doszło do wypadku? Przedstawicielka biura podróży w rozmowie z Radiem TOK FM mówi, że na jezdni prawdopodobnie były ostre przedmioty. - Została przebita prawa opona autokaru. W skutek czego auto przewróciło się na prawą stronę i zjechało z autostrady - tłumaczy Anna Białek. 

Z Grecji do Polski

Do zdarzenia doszło przed godziną 10.00 na trasie Subotica-Nowy Sad w miejscowości Feketić. Wiadomo, że autokar wyruszył do Polski z Grecji, podróżowało nim 50 pasażerów. Na pokładzie znajdowało się m.in. 27 uczestników obozu młodzieżowego, w wieku od 13 do 16 lat. - Natomiast pozostali pasażerowie to uczestnicy wczasów, którzy wracali do kraju  - mówi Anna Białek. 

Na miejsce udała się polska konsul. Poznańskie biuro podróży wysłało do Serbii autokary, które mają przewieźć pozostałych uczestników podróży do Polski. 

W związku z wypadkiem polskiego autokaru w Serbii uruchomiona została rządowa infolinia. Polski MSZ prosi o kontakt z osobami zaniepokojonymi losem bliskich pod numerem +38163328456.

Więcej o: