Mężczyzna oblany kwasem w ramach gangsterskich porachunków. Policja publikuje zdjęcia

Funkcjonariusze szczecińskiego CBŚP prowadzą postępowanie dotyczące oblania kwasem na Mirosława B. Atak był prawdopodobnie elementem gangsterskich porachunków.

Mirosław B., pseudonim "Dziobak", szedł na siłownie do Centrum Handlowego Kaskada w centrum szczecina. Przed budynkiem czekał na niego mężczyzna, który chlusnął w jego twarz kwasem. Prawdopodobnie próbowano oślepić "Dziobaka" - gangstera, który w szczecińskim półświatku ma wielu wrogów. 

"B. zdążył trochę się uchylić. Kwas poparzył mu pół twarzy, ale jego drobiny dostały się też do przełyku i oka" - czytamy w relacji Szczecin.wyborcza.pl. Mężczyzna wiele tygodni spędził w szpitalu, w stanie śpiączki farmakologicznej.

Podejrzany na monitoringu

Kamery monitoringu zarejestrowały sylwetkę mężczyzny podejrzewanego o to przestępstwo. Wszyscy świadkowie zdarzenia, jak też osoby, które rozpoznają mężczyznę proszone są o kontakt od nr telefonów: 091 8216805, 0800156032 lub 112 i 997. Policja zapewnia anonimowość.

"W związku z powyższym zwracamy się z prośbą do mieszkańców Szczecina i innych osób, które po elementach ubioru, sylwetce oraz sposobie poruszania się, rozpoznają nieznanego mężczyznę, o przekazywanie wszelkich informacji do szczecińskiego zarządu CBŚP lub najbliższej jednostki policji" - czytamy na stronie policji.

Kobieta przechodzi przez przejście dla pieszych. Nagle wjeżdża w nią suzuki. Za kierownicą 82-latek

Więcej o: