Gronkiewicz-Waltz zabiera głos w sprawie decyzji Komisji Weryfikacyjnej. "Spija śmietankę"

Komisja weryfikacyjna zadecydowała o uchyleniu decyzji reprywatyzacyjnych ws. działek przy ul. Twardej 8 i 10 w Warszawie. Orzeczenie skomentowała prezydent Warszawy.

Komisja weryfikacyjna do spraw reprywatyzacji w Warszawie postanowiła uchylić decyzje stołecznego ratusza dotyczące działek przy ul. Twardej 8 i 10. To pierwsze lokalizacje, którymi zajmowała się komisja. Decyzje mają rygor natychmiastowej wykonalności. 

"Twarda cały czas pozostaje własnością miasta. To nasze starania zatrzymały jej zwrot. Dziś Komisja Weryfikacyjna spija śmietankę" - napisała w mediach społecznościowych Hanna Gronkiewicz-Waltz

Rzecznik stołecznego ratusza Bartosz Milczarczyk w wypowiedzi dla TVP Info stwierdził, że miasto od kilku lat dążyło do uchylenia tej decyzji. Zaznaczył, że cała praca, którą wykonali warszawscy urzędnicy od 2015 roku, kiedy pojawiły się wątpliwości, była skoncentrowana na tym, aby tę decyzję unieważnić.

Milczarczyk mówił, że spadkobierców szukano między innymi w Szanghaju, w Brazylii, Stanach Zjednoczonych czy Kanadzie. Dodał, że decyzja komisji jest tylko potwierdzeniem tego, co miasto przez ostanie dwa lata robiło w kwestii reprywatyzacji.

"Komisja weryfikacyjna jak inspekcja robotniczo-chłopska"

Więcej o: