"Wiadomości" TVP miały świetną okazję zapytać, dlaczego Gliński nie płacił abonamentu. Miały

Wicepremier Piotr Gliński przez 16 miesięcy nie opłacał abonamentu - podał "Super Express". Odpowiedzialny za TVP minister był gościem niedzielnej rozmowy po "Wiadomościach". Niestety pytania o zwlekanie z opłatami się nie doczekał.

Piotr Gliński jest ministrem kultury, odpowiedzialnym m.in. za telewizję publiczną. Jak podał "Super Express" jest także abonentem, który przez 16 miesięcy nie uiszczał obowiązkowej opłaty za korzystanie z mediów publicznych.

Dziennikarze "Super Expressu" napisali w swoim tekście, że z pytaniami dotyczącymi opłacania abonamentu radiowo-telewizyjnego zwrócili się do resortu kultury miesiąc temu. Urzędnicy dwukrotnie przesuwać termin odpowiedzi, aż w końcu wysłali odpowiedni dowód wpłaty. Co na nim widnieje? Kwota 448,85 złotych z informacją, że to opłata za okres od... listopada 2015 roku. Dokument wystawiono w marcu tego roku, co w rezultacie oznacza, że wicepremier Gliński zalegał z opłacaniem abonamentu aż przez 16 miesięcy. Jednocześnie jednak minister zapłacił należność za kolejne cztery.

Niedzielne "Wiadomości" miały okazję zapytać ministra dlaczego zwlekał z zapłaceniem abonamentu. O co pytały? O zabytki Tarnowskich Gór wpisane na listę UNESCO, kornika drukarza w Puszczy Białowieskiej i przemówienie Donalda Trumpa w Warszawie. Piotr Gliński wypowiedział się nawet na temat kontrmanifestacji organizowanych w miesięcznice smoleńskie. Na temat abonamentu nie powiedział jednak ani słowa. 

Tak chorego pytania w TVP jeszcze nie było. "To była moja ostatnia wizyta"

Więcej o: