"NYT": Syn Trumpa na spotkaniu z prawniczką Kremla. Obiecywała informacje kompromitujące Clinton

W czasie ubiegłorocznej kampanii prezydenckiej w USA najstarszy syn Donalda Trumpa spotkał się z Natalią Weselnicką, prawniczką powiązaną z Kremlem. Miała mu przekazać informacje, jacy ludzie powiązani z Rosją wspierają Hillary Clinton. Sprawę opisuje "New York Times".

Do spotkania doszło w czerwcu ubiegłego roku w Nowym Jorku. W spotkaniu uczestniczyli również zięć obecnego prezydenta, Jared Kusher oraz ówczesny szef kampanii wyborczej Paul Manafort.


Amerykański dziennik powołuje się na trzech doradców administracji Donalda Trumpa. W tej sprawie mają istnieć także poufne nagrania rządowe. Wspomniana trójka spotkała się z powiązaną z Kremlem rosyjską prawniczką Natalią Weselnicką. Miała ona obiecać informacje szkodzące Hillary Clinton, a dotyczące osób powiązanych z Rosją, które finansowały kampanię wyborczą kandydatki demokratów. Ostatecznie okazało się, że takowych informacji nie podała.


Donald Trump junior w wydanym oświadczeniu napisał, że brał udział w takim spotkaniu, ale jego tematem było program adopcji rosyjskich sierot przez obywateli Stanów Zjednoczonych zakończony przez Władimira Putina. Media w USA podkreślają jednak, że to kolejny wątek śledztwa prowadzonego przez FBI oraz kongresowe komisje i dotyczącego powiązań współpracowników Donalda Trumpa, którzy mieli mieć kontakty z Kremlem. Prezydent wielokrotnie odrzucał takie oskarżenia.

Donald Trump przywitany z honorami. Ale Agata Duda mogła mu podpaść - spójrzcie tylko na jego minę

Więcej o:
Komentarze (31)
"NYT": Syn Trumpa na spotkaniu z prawniczką Kremla. Obiecywała informacje kompromitujące Clinton
Zaloguj się
 • Andrzej J.

  Oceniono 1 raz -1

  USA najpotężniejsze państwo świata, wydające miliardy na obronę i co? Prezydenta może mu wybrać upadajacy kraj trzeciego świata, nie będący niczym więcej jak stacją benzynową jak z luboscią piszą media? Ktoś tu nieźle ściemnia! To codzienne, nachalne i naprzemienne, obsmarowywanie Rosji i straszenie Rosją jest już prześmieszne. Raz piszą, jaka to Rosja biedna itd, jaki to sukces sankcji. Albo że już upada. A potem piszą, jakie to gigantyczne sumy wydaje Moskwa na zbrojenia. A jutro znów napiszą, że rosyjska gospodarka jest w fatalnym stanie tak jak armia, a pojutrze o mega pieniądzach wydanych na armię, albo na coś innego, i tak w kółko! Przecież to się kupy nie trzyma!
  No ale skoro ta Rosja jest tak wszechpotężna, skoro może sprawić że Wielka Brytania wychodzi z Uni, wybrać Ameryce prezydenta, czy rządzić Europą i całym światem właściwie, to może my robiąc laskę Ameryce źle wybraliśmy?

 • cezarykaminski

  Oceniono 4 razy -4

  Tytuł grzmi: "prawniczka kremla"!! W tekście jest już tylko: "prawniczka powiązana z Kremlem". A tak w rzeczywistości jest prawniczką, która kiedyś miała kancelarię w dzielnicy w której jest kreml... ot, cały sorosowy ściek rozmiękczania mózgów lemingów. A co do meritum - gdyby Clinton była uczciwa, to żadnych kompromitujących materiałów by na nią nie było. Możliwe, że Trump uratował Stany przed rządami oszustki i przestepczyni. W demokracji liczy się przejrzystośc i wszystkie brudy o kandydatach powinny być znane opinii publicznej zanim zagłosuje na kandydata.

 • dar61

  Oceniono 3 razy -1

  Co było a nie jest też liczy się w rejestr.
  Tylko głupiec ujawniałby takie źródła.

  ***
  U fotki zawisło:
  '...Donald Trump Junior - podziela poglądy ojca i pomaga...' [może nawet Dżunior?]
  >>> junior [BEZ jakiegokolwiek znaku przerywnikowego] podziela...

 • wlodzimierz.il

  Oceniono 20 razy 4

  >Syn Trumpa na spotkaniu z prawniczką Kremla
  >Amerykański dziennik powołuje się na trzech doradców administracji Donalda Trumpa

  Kampania fake news przeciw Trumpowi trwa.
  Już widzę jak doradcy Trumpa opowiadają NYT o spotkaniach z "rosyjską prawniczką".
  Oszuści od Clinton nie rezygnują.

  Kłamstwa powtórzone 1000 razy stają się prawdą - Joseph Goebbels.

 • lz5

  Oceniono 16 razy 0

  pis ma niespotykaną zdolność zawierania sojuszy z przegranymi. UK, Le Pen i teraz Trump, który nie tylko spotyka się z ostracyzmem na zachodzie ale i niedługo przestanie być prezydentem. Jedyny plus jest taki, że Pence jest z tego samego ogródka i nasza marionetkowa śmietanka pewnie nawet nie zauważy, że podstawiono inny tyłek do całowania.

 • wnuczek_akowca

  Oceniono 21 razy -7

  Nasza tzw prawica napina się że zawarła sojusz z Trumpem podczas gdy Trump ślini się do Putina :)

 • derp970

  Oceniono 32 razy 8

  "Anonimowe źródła": czyli za tydzień znów będą się rakiem wycofywać z tych kłamstw. Tak jak z wszystkich poprzednich. Już rok czasu wałkują bujdę o rosji wpływających na wybory w USA, i wciąż nie mogą znaleźć nawet cienia dowodu. Kompromitacji mediów ściekowych ciąg dalszy.

 • zigzaur

  Oceniono 7 razy -3

  Rosyjska prawniczka? Oj, trzymajcie mnie. Trochę jak mistrz hokeja na lodzie z Arabii Saudyjskiej. Albo położna z Watykanu.
  Prezydent Donald Trump musiał osobiście spotkać się z Putinem. Nie mógł oddelegować najmłodszego syna Barrona z uwagi na powszechnie znane skłonności Putina.

 • 31.februarius

  Oceniono 25 razy 3

  ""NYT": Syn Trumpa na spotkaniu z prawniczką Kremla"

  "Wspomniana trójka spotkała się z powiązaną z Kremlem rosyjską prawniczką Natalią Weselnicką."

  Widzisz różnicę, no i, czy cenisz ...?!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX