"NYT": Syn Trumpa na spotkaniu z prawniczką Kremla. Obiecywała informacje kompromitujące Clinton

W czasie ubiegłorocznej kampanii prezydenckiej w USA najstarszy syn Donalda Trumpa spotkał się z Natalią Weselnicką, prawniczką powiązaną z Kremlem. Miała mu przekazać informacje, jacy ludzie powiązani z Rosją wspierają Hillary Clinton. Sprawę opisuje "New York Times".

Do spotkania doszło w czerwcu ubiegłego roku w Nowym Jorku. W spotkaniu uczestniczyli również zięć obecnego prezydenta, Jared Kusher oraz ówczesny szef kampanii wyborczej Paul Manafort.


Amerykański dziennik powołuje się na trzech doradców administracji Donalda Trumpa. W tej sprawie mają istnieć także poufne nagrania rządowe. Wspomniana trójka spotkała się z powiązaną z Kremlem rosyjską prawniczką Natalią Weselnicką. Miała ona obiecać informacje szkodzące Hillary Clinton, a dotyczące osób powiązanych z Rosją, które finansowały kampanię wyborczą kandydatki demokratów. Ostatecznie okazało się, że takowych informacji nie podała.


Donald Trump junior w wydanym oświadczeniu napisał, że brał udział w takim spotkaniu, ale jego tematem było program adopcji rosyjskich sierot przez obywateli Stanów Zjednoczonych zakończony przez Władimira Putina. Media w USA podkreślają jednak, że to kolejny wątek śledztwa prowadzonego przez FBI oraz kongresowe komisje i dotyczącego powiązań współpracowników Donalda Trumpa, którzy mieli mieć kontakty z Kremlem. Prezydent wielokrotnie odrzucał takie oskarżenia.

Donald Trump przywitany z honorami. Ale Agata Duda mogła mu podpaść - spójrzcie tylko na jego minę

Więcej o: