Szydło i Duda wychwalają Rydzyka w listach do Radia Maryja. Dziękują za "rzetelne media"

Lista rzeczy, za które premier i prezydent dziękują Radiu Maryja jest długa. Są na niej m.in. "troska o dobro Ojczyzny", "bycie wzorem postawy moralnej" oraz "rzetelne, profesjonalne, wiarygodne media".

Dziś na Jasnej Górze odbyła się msza wieńcząca 26. Pielgrzymkę Rodziny Radia Maryja. Oprócz tysięcy pielgrzymów wzięli w niej udział także arcybiskupi, biskupi, przedstawiciele prezydenta i rządu oraz parlamentarzyści.Odczytano listy od Beaty Szydło i Andrzeja Dudy

- Czcigodny księże arcybiskupie Romeo, czcigodny księże arcybiskupie Wacławie, arcybiskupie miejsca, czcigodny ojcze dyrektorze, ojcowie paulini, na czele z ojcem przeorem, dostojni goście i uczestnicy 26. pielgrzymki rodziny Radia Maryja, szanowni państwo - zaczęła Beata Kempa i odczytała list od premier Beaty Szydło. 

List od Szydło

"Wszystkim zebranym przesyłam serdeczne pozdrowienia i zapewniam o mojej pamięci. Tegoroczna peregrynacja odbywa się pod hasłem "idźcie i głoście". Oddaje ono szczególny charakter Rodziny Radia Maryja. Waszą siłą jest zjednoczenie wokół wspólnych wartości, troska o dobro ojczyzny i zachowanie polskiego dziedzictwa, opartego na chrześcijańskich fundamentach" - pisała Szydło w swoim liście.

Premier chwaliła Rodzinę Radia Maryja za "nieustanną działalność ewangelizacyjną w lokalnych środowiskach". "To chwalebna, ale i odpowiedzialna misja. Przejawia się bowiem poprzez okazywania miłosierdzia i otwarcia serca na drugiego człowieka, poprzez bycie wzorem postawy moralnej i inspirującym przykładem dla innych, poprzez bycie dobrym człowiekiem" - dodała.

Szydło pogratulowała także samemu ojcu Rydzykowi: "Nie byłoby tej i innych pielgrzymek rodziny Radia Maryja, gdyby nie wasz przewodnik, ojciec Tadeusz Rydzyk. Jego posługa i jego dzieło zasługuje na wyrazy szacunku i wdzięczności".

List od Dudy

List od Andrzeja Dudy odczytał minister Adam Kwiatkowski. Prezydent dziękował środowisku Radia Maryja za "wszystkie wspaniałe dzieła" i podtrzymywanie pamięci o bohaterskich Polakach. Podkreślił, że Radio Maryja, Telewizja Trwam i Nasz Dziennik "łączą rodaków w kraju i Polonię za granicą":

"Jestem przekonany, że Polacy potrzebują zjednoczenia wokół fundamentalnych wartości patriotycznych, etycznych, społecznych, religijnych. Zarazem tez uważam, że we współczesnym świecie zdominowanym przez szum informacyjny, w którym odbiorcom trudno jest odróżnić prawdę od fałszu, odkrycie od plotki, sensacje od manipulacji, ogromnie ważną role mają do odegrania rzetelne, profesjonalne, wiarygodne środki masowego przekazu"- napisał Duda.

Na końcu życzył Rodzinie Radia Maryja, żeby "nadal dobrze służyła Kościołowi i Ojczyźnie".

To nie pierwszy raz

Przedstawiciele rządu nie pierwszy raz demonstrują swoje ciepłe uczucia wobec księdza Rydzyka. Warto tu przypomnieć występ Beaty Kempy na urodzinach Radia Maryja.

Szefowa kancelarii dziękowała w swoim i Szydło imieniu za "24 lata, dzień po dniu, posługi Bogu, Kościołowi i Ojczyźnie". - Chcę przekazać od pani premier, że rodzina Radia Maryja jest kręgosłupem tej biało-czerwonej drużyny - mówiła.

"Auschwitz jest lekcją tego, że trzeba robić wszystko, by chronić życie swoich obywateli". Fala krytyki po przemówieniu B. Szydło

Więcej o: