Agata Duda drugi raz stała się gwiazdą zagranicznych mediów. Film dotarł nawet do Meksyku

Chwila niezręczności podczas spotkania par prezydenckich z Polski i Stanów Zjednoczonych obiegła światowe media. Pierwsza dama Agata Duda uścisnęła najpierw dłoń Melanii Trump, ignorując wyciągniętą rękę Donalda Trumpa.

Bohaterką wczorajszego spotkania Trumów i Dudów na placu Krasińskich była zdecydowanie pierwsza dama Agata Kornhauser-Duda. Gdy nadszedł moment uściśnięcia dłoni, Duda pożegnała się najpierw z Melanią Trump, a chwilę później z Donaldem Trumpem. Zrobiła to mimo faktu, że to amerykański prezydent pierwszy wyciągnął dłoń.

Co istotne, zachowanie Agaty Dudy było poprawne. -  Agata Duda pożegnała się w sposób zgodny z etykietą, w tej formule, w tym miejscu, w tych okolicznościach – ocenia w rozmowie z portalem Dziennik.pl dr Janusz Sibora, ekspert protokołu dyplomatycznego.

Nie zmienia to faktu, że nagranie z niezręcznego dla Donalda Trumpa momentu obiegło cały świat.

To nie pierwsza sytuacja, gdy Agata Duda trafia do mediów z powodu uściśnięcia dłoni. W 2016 r. podczas Światowych Dni Młodzieży fotograf Jacek Łabędzki uchwycił moment, gdy pierwsza dama witała się z biskupami na krakowskim lotnisku.

Zdjęcie trafiło później na aukcję WOŚP, zostało sprzedane za 200 tys. zł.

Trump przejechał przez Warszawę. Czekały na niego tłumy mieszkańców

Więcej o: