"Wiadomości" TVP z troską pochyliły się nad wolnością mediów. Zgadnijcie dlaczego?

Podczas konferencji z udziałem prezydentów amerykański dziennikarz zapytał Dudę dlaczego partia, z której się wywodzi, "osłabiła znacząco wolność prasy". "Wiadomości" wybrnęły w swoim stylu.

"Amerykański przywódca zmaga się od dawna z brudnymi atakami ze strony wielkich stacji telewizyjnych takich jak CNN. To nie tylko problem amerykańskiej głowy państwa. Podobne problemy z częścią mediów na polski prezydent Andrzej Duda" - stwierdził prowadzący dzisiejsze  wydanie "Wiadomości" Michał Adamczyk.  Ten problem okazał się ważniejszy od pytania amerykańskiego dziennikarza, który na konferencji zwrócił się do Andrzeja Dudy:

- Pańska partia znacząco osłabiła wolność prasy w ubiegłym roku (...). Czy myśli pan, że ludzie mieszkający w innych nowoczesnych demokracjach, w tym w Stanach Zjednoczonych, niesłusznie was krytykują - pytał dziennikarz.

W materiale "Wiadomości" tego pytania nie usłyszeliśmy. Była za to odpowiedź Dudy, że problemy z mediami były, ale za poprzedniego rządu, który do redakcji jednego z tygodników wysyłał służby specjalne. Dziś raczej chodzi o to, że część mediów krytycznie przedstawia działalność prezydenta. Albo pomija ważne wydarzenia z jego działalności, jak chociażby niedawną wizytę w Chorwacji. A najgorsza jest ta część mediów, "która zawczasu wizytę prezydenta USA postanowiły Polakom obrzydzić".  

NATO, bezpieczeństwo i wolność mediów. Wspólna konferencja prezydentów Polski i USA

Więcej o: