Projekt całkowicie zakazujący aborcji trafił do Sejmu. W projekcie też zakaz antykoncepcji

Sejm skierował petycję, wraz z gotowym projektem zakazującym aborcji do Komisji Polityki Społecznej i Rodziny. Złożyła ją Polska Federacja Ruchów Obrony Życia, grupa przedstawicieli ruchów anti-choice (czy też pro-life).

Projekt, który złożyła w Sejmie organizacja, zakłada całkowity zakaz aborcji, a także m.in. zakaz sprzedaży, nieodpłatnego udostępniania i reklamowania środków o działaniu poronnym i antyimplantacyjnym. Bowiem „Poszanowanie prawa do życia każdej istoty ludzkiej” to „podstawa, na której budować należy cały system prawa w suwerennym państwie”.

Jak podał Polsat News Sejmowa Komisja do Spraw Petycji, zdecydowała w środę o skierowaniu petycji do Komisji Polityki Społecznej i Rodziny. 

Przeczytaj także: "Radziwiłł oddaj tabletkę", "Skazana na Chazana". W całej Polsce odbyły się protesty z okazji Międzynarodowego Strajku Kobiet 

Projekt nie przewiduje karania kobiet, które przerwały ciążę oraz lekarzy, którzy podejmą decyzję o aborcji pacjentki, pod warunkiem, że uratuje życie matki lub dziecka w ciąży bliźniaczej.

Więcej o: