Amerykański dziennikarz zapytał Dudę o wolność prasy w Polsce. Prezydent miał problem

Tego pytania Andrzej Duda się nie spodziewał. Amerykański reporter po rozmowie z Donaldem Trumpem o fake newsach, zwrócił się do polskiego prezydenta z poważnym zarzutem.

- Pańska partia znacząco osłabiła wolność prasy w ubiegłym roku (...). Czy myśli pan, że ludzie mieszkający w innych nowoczesnych demokracjach, w tym w Stanach Zjednoczonych, niesłusznie was krytykują - zapytał dziennikarz.

Ład medialny jest rzeczą niezwykle istotną i oczywiście jeżeli popatrzymy na sytuację w USA, w Polsce - w każdym przypadku można odnotować wiele patologii. Ja mogę panu przytoczyć przykład niedawny. W jednym z polskich tygodników dokonano porównania pomiędzy dwoma kanałami telewizyjnymi dwóch różnych stacji. I przykładowo jedna z tych stacji nie odnotowała wizyty mojej, czyli prezydenta RP w Chorwacji w ogóle. Wizyty bardzo ważnej, przygotowującej szczyt Trójmorza, ponieważ ta stacja nie przepada za mną jako prezydentem RP, w związku z tym spotykam się tam z permanentną krytyką. Ale ja po prostu uważam, że taka jest rzeczywistość, takie są prawa mediów. W Polsce panuje absolutna wolność jeżeli chodzi o media

- przekonywał Andrzej Duda po chwili wahania. Dodał, że "problemy były podczas poprzednich rządów, kiedy poprzedni prezydent sprawował swój urząd".

- Na redakcję jednego z tygodników, tygodnika "Wprost", wysłano służby specjalne, po to, aby odebrały nagrania, które kompromitowały polityków poprzedniego obozu władzy. I wtedy rzeczywiście wolność mediów była zagrożona. Dzisiaj w tym zakresie jest absolutna swoboda, my niezwykle wolność mediów szanujemy. Dbamy o interesy RP i dbamy o interesy Polaków - odpowiedział.

Konferencja po spotkaniu

Na konferencji prasowej po spotkaniu Andrzeja Dudy z Donaldem Trumpem prezydenci wychwalali wzajemne relacje, ale dziennikarze nie stronili od niewygodnych pytań. Dziennikarz TVN zapytał o "konkretne gwarancje" dotyczące obecności amerykańskich wojsk w Polsce, póki jest zagrożenie ze strony Rosji. - Nie omawialiśmy gwarancji - przyznał Trump. CZYTAJ WIĘCEJ >>>

Air Force One wylądował. Rozpoczęła się oficjalna wizyta prezydenta Trumpa w Polsce

Więcej o:
Komentarze (146)
Amerykański dziennikarz zapytał Dudę o wolność prasy w Polsce. Prezydent miał problem
Zaloguj się
 • ojzasz-isback

  Oceniono 1 raz -1

  Pytanie powinno brzmieć, czy są plany przywrócenia budżetów reklamowych dla mediów, które tylko krytykuja a nie wnoszą dyskucji merytorycznej? Jeżeli tak, ile pieniędzy skarb państwa jest w stanie dać Agorze?
  Jakoś nikt nie blokuje serwerów Agory w imię cenzury tak jak to jest przedstawiane.

 • nameja

  Oceniono 2 razy 0

  Co on tak oczernia Polskę przed zagranicą?

 • Piotr Zaremba

  Oceniono 4 razy 0

  Jako osoba publiczna a zwłaszcza prezydent " wszystkich Polaków " nie powinien wybierać stacji która to bardziej lubi Powinien sprostać nawet najtrudniejszym pytaniom które Na pewno by były zadawane w tej stacji która to nie lubi

 • chimi-churi

  Oceniono 8 razy 4

  Można się przyczepić do upartyjnienia TVP. Ale zamach na wolność prasy? Może jakiś przykład? Nie, nie brak rządowych reklam w GW nie liczy się.

 • kotwkaloszach

  Oceniono 13 razy -1

  PZPR-owscy funkcjonariusze rowniez twierdzili, ze w PRL jest wolnosc prasy...

 • kotwkaloszach

  Oceniono 18 razy -4

  W TVP retoryka rodem z PRL-u, a pan Duda (podwladny posla) probuje wmowic, ze media sa wolne...

 • andrzej2310

  Oceniono 17 razy -3

  Każdy dyktator zapewnia o demokracji i wolności w jego kraju. Rozprawa z wolnymi media jeszcze w Polsce nastąpiła, np. w TVP, ale już się zbliża atak na media prywatne. Mało śmieszny jest Duda....

 • louisciffer

  Oceniono 11 razy -3

  Więcej działo się w Ostrołece,
  gdzie ksiundz księdzu

  nas-rał w ręce.

 • yattawawa

  Oceniono 17 razy -1

  Ee niech pan zapyta tego krotkiego, on jest szefem.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX