Są wakacje, nie ma lata. Szykuje się najzimniejszy lipiec od 13 lat [POGODA]

W ciągu ostatnich lat wakacje bywały wręcz nieznośnie upalne. Synoptycy przewidują jednak, że w tym roku ten trend może się odwrócić i lipiec może być chłodny i deszczowy.

O ile w maju i czerwcu pogoda często jest w kratkę i piękna pogoda przeplata się z chłodem i słotą, to lipiec kojarzy nam się już ze słońcem i wysokimi temperaturami. Jednak synoptycy z portalu Twoja Pogoda przewidują, że w tym roku pierwszy miesiąc wakacji będzie rozczarowujący. "Bieżący lipiec może się zapisać jako pierwszy chłodny od 13 lat" - ostrzegają.

Pogoda długoterminowa

Najbliższe tygodnie mają być względnie ciepłe - temperatura ma się utrzymywać w okolicy 22-23 st. C - ale pochmurne, deszczowe i wietrzne. A to wpływa na sposób w jaki odczuwamy ciepło. Eksperci wyjaśniają, że żeby przy takich zjawiskach atmosferycznych człowiek osiągnął tzw. komfort cieplny, ogólna temperatura musi być wyższa. Podkreślają też, że w lipcu prawdopodobnie będą się zdarzały również dni, w których temperatura urośnie do upalnych 30 st. C oraz takie, w których spadnie do 15 st. C.

Pogoda na czwartek i piątek

Zanim jednak to nadejdzie czeka nas nieznaczne rozpogodzenie w czwartek. Według prognozy przygotowanej przez synoptyków IMGW padać będzie tylko na południowej granicy Polski, tam też będzie najchłodniej - w Zakopanem termometry pokażą tylko 17 st. C. W reszcie kraju będzie niewielkie zachmurzenie i temperatury od 20 do 23 st. C.

W piątek w Zielonej Górze i Jeleniej Górze będą burze a w Szczecinie spadnie deszcz. W tych miastach będzie też najcieplej - od 25 do 28 st. C. W całym kraju poza momentalnym zachmurzeniem będzie słonecznie i przyjemnie.

Więcej o: