Frasyniuk z zarzutem. Za zakłócanie miesięcznicy smoleńskiej

Policja w Długołęce odczytała Władysławowi Frasyniukowi zarzut przeszkadzania przebiegu niezakazanego zgromadzenia - podało Radio Zet.

Kilkadziesiąt osób wybrało się we wtorek z Władysławem Frasyniukiem do komisariatu w Długołęce, gdzie został wezwany na przesłuchanie w sprawie swojego udziału w proteście przeciwko ostatniej miesięcznicy smoleńskiej - donosi wrocławska "Gazeta Wyborcza". Frasyniuk został wtedy z ulicy usunięty siłą przez policję. Ta oskarżyła go o utrudnianie przemarszu miesięcznicy smoleńskiej, jak również o naruszenie nietykalności cielesnej jednego z funkcjonariuszy. Grożą za to nawet trzy lata więzienia.

"Władysławowi Frasyniukowi został odczytany zarzut dotyczący artykułu 52 Kodeksu wykroczeń, czyli przepisu, który został sformułowany w związku nowymi regulacjami dotyczącymi cyklicznych wydarzeń" - mówił Piotr Schramm, obrońca Frasyniuka. Artykuł ten mówi między innymi, że wykroczenie popełnia ten, kto "przeszkadza lub usiłuje przeszkodzić w organizowaniu lub w przebiegu niezakazanego zgromadzenia 

W. Frasyniuk: Gdyby Lech Kaczyński żył, byłby po naszej stronie

Komentarze (213)
Frasyniuk z zarzutem. Za zakłócanie miesięcznicy smoleńskiej
Zaloguj się
 • R s

  Oceniono 6 razy 0

  Zgromadzenia cykliczne są nie zgodne z konstytucją. Moje pytanie brzmi:za co pan Frasyniuk ma odpowiadać? Najpierw należało by skazać posłów PiS za złamanie konstytucji.Pan Frasyniuk porostu staną w obronie prawa praworządności i wolności naszej wolności obywateli.

 • muzyk_barokowy

  Oceniono 7 razy 1

  Teraz gazetka, TVN24 i inne liso- i olejnikopodobne kreatury będą modelować Frasyniuka na męczennika. Ja też jestem prześladowany. Zapłaciłem mandat za złe parkowanie. Kiedy trafię na pierwsze strony pod sensacyjnym nagłówkiem jako męczennik w IV RP?

 • prokuraturarejonowa

  Oceniono 10 razy -8

  Pierwszy więzień polityczny IV RP, alias Republiki Styropianowej tysiąca i jednego wałów.

 • bog43

  Oceniono 10 razy -2

  powoli się rozkręca i powoli zaczynamy rozumieć , po co i komu potrzebny był TK

 • 7rewrer7

  Oceniono 5 razy -3

  Moja miała 50 lat miesięcznicę i ja jej nie przeszkadzałem.

 • muzyk_barokowy

  Oceniono 36 razy 6

  Oddać go stoczniowcom na następnej miesięcznicy. Po co za nasze podatki mają sobie brudzić ręce policjanci?

 • cracken001

  Oceniono 22 razy -2

  Cyt-"Policja w Długołęce odczytała Władysławowi Frasyniukowi zarzut przeszkadzania przebiegu niezakazanego zgromadzenia "
  Taaaaaa....a kiedy "WESZpolskie" i ONRowskie BYDLO zakloca NIEzakazane zgromadzenia,uzywajac sily..mozna rzecz wrecz NAPADSCI fizycznej,to jakos zarzutow nikomu sie nie stawia....
  Na miejscu Frasyniuka(choc nie palam do niego szczego;lna sympatia) wytoczylbym policajom sprawe o uzycie sily,oraz naruszenie nietykalnosci cielesnej,BEZ uzasadnionego powodu

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX