Lecieli do Kanady na ryby. Niedługo po starcie ich samolot rozpadł się w powietrzu

Mały samolot, który leciał z USA do Kanady, z nieznanych przyczyn rozpadł się w powietrzu. Zginęły wszystkie osoby, które znajdowały się na pokładzie. Pilot zgłaszał wcześniej złe warunki pogodowe.

Do katastrofy doszło w poniedziałek. Sześciu Amerykanów w wieku od 21 do 70 lat leciało małym samolotem Cessna 421 z Waukegan w stanie Ilinois do Winnipeg w Kanadzie. Por. Gabe Lind z biura szeryfa hrabstwa Price powiedział portalowi CBC, że mężczyźni planowali łowić tam ryby. Jednak na wysokości stanu Wisconsin pilot miał zgłosić wieży kontrolnej złe warunki pogodowe. Niedługo później maszyna rozpadła się w powietrzu.

Pasażerowie nie przetrwali katastrofy. Szczątki samolotu były rozrzucone na dużej przestrzeni. Trwa wyjaśnianie przyczyn tragedii i ustalanie o jakim fenomenie pogodowym wspominał pilot.

Więcej o:
Komentarze (17)
Lecieli do Kanady na ryby. Niedługo po starcie ich samolot rozpadł się w powietrzu
Zaloguj się
 • ochujek

  Oceniono 4 razy -2

  Pewnie te smoleńskie "bonby termobaryczne". Antek ze swoimi profesorami od puszek i parówek wyjaśni.

 • matpokora

  Oceniono 6 razy 0

  na ryby nie lata się przecież samolotem. Na ryby zakłada się gumiaki, kopie szpadlem robaki, bierze tanie piwo i idzie piechotą albo jedzie starym rowerem nad jezioro. W polsce nie byli, dlatego mogli tego nie wiedzieć.

 • mer-llink

  Oceniono 12 razy 0

  Szanowny, Drogi a Fachowy Komentatorze.81 (komentator.81):
  W Smoleńsku - przy całym rozmiarze potężnego samolotu i przy dużej prędkości odrzutowca - szczątki samolotu TU154 można rzec, że były wyraźnie skoncentrowane. Można nawet powiedzeić: były w kupce. Tak jak są typowo wtedy, gdy maszyna wbija się w ziemię. Nie unoś się więc wzmożeniem moralnym i zacznij myśleć.
  ...Nie ma za co.

 • carrasius

  Oceniono 16 razy 0

  Aktualnie na emigracji w Ameryce przebywa, zdaje się, największy światowy specjalista ds. wypadków lotniczych - Berczyński czy coś. Amerykańce, bierzcie go. Wykrył bombę termobaryczną, wykończył caracale, chwilowo jest wolny.

 • kurdupel_zoliborski

  Oceniono 14 razy -2

  To byla bomba helowa albo tez parowki maciory - teraz spec maciory ma mozliwosc wykazania sie w Hameryce.

 • bosman64

  Oceniono 27 razy -1

  Przecież w tej hameryce mają teraz super experta od wypadków lotniczych, niech im to wyjaśni! Zapewne znowu wyjdzie że to wina rudego Tuska

 • jaceq

  Oceniono 35 razy -5

  Ja bym podejrzewał o ten zamach ryby.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX