Korea znów wystrzeliła pocisk. Trump: Czy ten koleś nie ma nic lepszego do roboty?

Korea Północna ponownie wystrzeliła dziś pocisk balistyczny - poinformowały władze w Seulu. Rakieta spadła do Morza Japońskiego w strefie ekonomicznej Japonii.

Według południowokoreańskiej armii, rakietę wystrzelono z jednej z północnokoreańskich baz położonych w zachodniej części kraju. Rząd Japonii oświadczył, że rakieta pokonała około 930 kilometrów i po czterdziestu minutach lotu spadła do Morza Japońskiego, na akwenie będącym wyłączną strefą ekonomiczną Japonii. Nie wiadomo na razie jakiego typu był to pocisk. 


To kolejna w tym roku próba rakietowa Korei Północnej, która testowała już pociski krótkiego i średniego zasięgu. Według analityków wojskowych, komunistyczna Północ pracuje głównie nad rozwojem rakiet dalekiego zasięgu, zdolnych do przenoszenia głowic nuklearnych.
Test przeprowadzono tuż przed szczytem G20, na którym obecni będą przywódcy państw bezpośrednio zaangażowanych w rozwiązanie północnokoreańskiego
problemu nuklearnego. Próbę potępiły już m.in. władze Korei Południowej i Japonii.

Odniósł się do niej Donald Trump. Na Twitterze zapytał: Czy ten koleś nie ma nic innego do roboty? (chodzi o Kim Dzong Una) 

Stany Zjednoczone ostrzegają Koreę Północną: "Na następną próbę nuklearną odpowiemy zbrojnie."

Więcej o: