Schetyna na kongresie PO: "Mamy do czynienia z ekipą podpalaczy. TVP to hańba"

- Po wyborach wszyscy ukarani za niepłacenie abonamentu będą mogli liczyć na rekompensatę. Europa to nie jest supermarket. Nie pozwolimy na ksenofobię - to słowa Grzegorz Schetyny podczas sobotniej konwencji programowej Platformy Obywatelskiej.

W przemówieniu otwierającym kongres PO lider partii już na samym początku podkreślił, że "wolności trzeba bronić, bo to trudny dla niej czas. Widzieliśmy, jak można czynić zło, upokarzać ludzi, budować z Polski pośmiewisko na świecie. Mamy do czynienia z ekipą podpalaczy, którzy chcą konfliktu, zła."

"Nie pozwolimy, by przez ksenofobię..."

Dużo miejsca w swoim wystąpieniu poświęcił syryjskim uchodźcom.

Polska nie stanie się krajem otwartym na setki tysięcy uchodźców, jak straszy PiS, ale Polska nie może nie być solidarna z tymi, którzy uciekają przed bombami i walczą o swoje życie. Oszustwem PiS jest straszenie Polaków zagrożeniem terrorystycznym. Nie zostawimy potrzebujących bez pomocy

- powiedział Grzegorz Schetyna.

I skierował swoje słowa do premier Beaty Szydło i ministra Mariusza Błaszczaka: - Nie bójcie się, wstańcie z kolan, nie bójcie się kilkudziesięciu kobiet i dzieci - powiedział.

Powiedział także, że "Dzień po dniu ekskluzywna pozycja Polski jest degradowana przez rządy PiS. Nie pozwolimy, by przez ksenofobię rządzący wyprowadzili nas z Europy".

Podkreślił również, że "Polska jest wyprowadzana przez Macierewicza z Eurokorpusu". 

To symbol porażki w Europie. Europa to nie jest supermarket. Nie można szukać wrogów, pouczać, podnosić głosu. To ślepa uliczka, którą podąża rząd PiS. 

Schetyna o Tusku

Lider partii PO skomentował także głosowanie polskiego rządu ws. wyboru Donalda Tuska na szefa Rady Europejskiej. "Nie pozwolimy na wyrzucenie Polski z Europy. Nie pozwolimy na zmianę polskiej historii" - powiedział Schetyna. I dodał: "Polskość to nie jest autorytaryzm i partyjna sitwa, to nie jest odwracanie się od Europy". Odbudujemy Polskę wolną, solidarną i europejską, która nie będzie miała dominacji PiS".

"Nie płaćcie abonamentu"

Schetyna wezwał też do obywatelskiego nieposłuszeństwa w sprawie abonamentu RTV. 

Po wyborach wszyscy ukarani za niepłacenie abonamentu będą mogli liczyć na rekompensatę, obiecuję

- zadeklarował.

"TVP to hańba"

W przemówieniu Schetyny nie zabrakło też wątku poświęconego TVP. Jego zdaniem "telewizja publiczna stosuje propagandę w stylu goebbelsowskim. TVP to hańba dla tych, którzy budują podziały. "Odpowiecie za to wszystko, co dzisiaj robicie!"

Swoje wystąpienie zakończył obietnicą, że PO wygra kolejne wybory.

D. Tusk: Będę robić wszystko, żeby uchronić polski rząd przed polityczną izolacjąWięcej o: