Pierwszy tak wysoki rangą dostojnik watykański oskarżony o pedofilię. Dostał urlop

Biuro prasowe Watykanu poinformowało, że kardynał George Pell, który usłyszał zarzuty dotyczące przestępstw na tle seksualnym w Australii, otrzymał urlop, by móc bronić się przed zarzutami.

Kardynał Pell, jako prefekt Sekretariatu do spraw Gospodarczych, czyli watykański minister finansów, jest bliskim współpracownikiem papieża Franciszka. Kardynał stanowczo zaprzecza wszelkim oskarżeniom.

W dokumencie czytamy, że kardynał Pell postanowił polecieć do rodzinnej Australii, gdzie stawi się przed sądem w Melbourne 18 lipca i odpowie na oskarżenia. Dlatego w rozmowie z papieżem hierarcha zwrócił się prośbą o udzielenie mu urlopu, która została uwzględniona. Jak napisano, "Stolica Apostolska z bólem przyjęła wiadomość o oskarżeniach pod adresem kardynała Pella, dotyczących wydarzeń sprzed dekad".

Komunikat podkreśla zasługi kardynała George'a Pella w pracy w Kurii rzymskiej, a także to, że jako biskup w Australii wprowadził system procedur chroniących nieletnich przed wykorzystywaniem seksualnym.

Kardynał Pell jest najwyższym rangą dostojnikiem watykańskim, któremu postawiono zarzuty o pedofilię.

Papież pobłogosławił małego Szczepana. Jego matka: Przyszliśmy zrobić zdjęcie, dostaliśmy bonus

Więcej o: