Blok na Woli. Wąż wpełzł przez okno do mieszkania na 7. piętrze

Takich odwiedzin mieszkaniec warszawskiej Woli na pewno się nie spodziewał. Kiedy spokojnie pracował, nagle przy komputerze pojawił się ... wąż.

Mężczyzna zamknął pokój, aby gad nie dostał się do kolejnych pomieszczeń. 

Wąż ukrył się za szafką. Zwierzę wyglądało na poddenerwowane. Do jego odłowienia wykorzystaliśmy specjalistyczny chwytak

– wyjaśnia st. insp. Tomasz Szymczyk z Referatu ds. Ekologicznych Straży Miejskiej m.st. Warszawy.

Węże smugowe zamieszkują Amerykę Północną. Nie są jadowite. Doskonale wspinają się po drzewach. Nie wiadomo, czy odłowiony wczoraj wąż uciekł ze źle zabezpieczonego terrarium, czy został wyrzucony przez właściciela. 

Po odłowieniu węża staraliśmy się ustalić czy nie jest własnością mieszkańców tego budynku. W części mieszkań niestety nikogo nie było. Natomiast osoby, z którymi rozmawialiśmy, nie posiadały informacji, które pozwoliłyby ustalić właściciela węża. Ostatecznie gada przewieźliśmy do Ośrodka CITES przy warszawskim ogrodzie zoologicznym

– dodaje st. insp. Tomasz Szymczyk.

Strażnicy z Ekopatrolu przypominają, że zwierzęta powinny być przetrzymywane w terrariach. Natomiast jeśli właściciel pozwala zwierzęciu swobodnie przemieszczać się po mieszkaniu, to jego obowiązkiem jest uniemożliwienie zwierzęciu wydostanie się z pomieszczenia. Jeśli zostawiamy zwierzęta same w mieszkaniu, to sprawdźmy, czy odpowiednio zabezpieczyliśmy terrarium, czy zamknięte są okna i drzwi balkonowe.

Lecieli samolotem do Mexico City. Nagle nad ich głowami pojawił się jadowity wąż

Więcej o:
Komentarze (32)
Blok na Woli. Wąż wpełzł przez okno do mieszkania na 7. piętrze
Zaloguj się
 • galatea52

  Oceniono 7 razy -1

  wczoraj zainstalowalam dmuchany basenik dla dzieci, dzis poszlam zerknąc na temperature wody i zobaczylam spporego węża... był zielonkawy, miał jakis desen ale nie pamietam juz czy to byly zygzaki... Nigdy czegos takiego nie widzialam w okolicy domu a mieszkam tu prawie 40 lat. Mozna jakos wypłoszyc takiego gada?

 • shtalman

  Oceniono 20 razy -2

  To pierwszy i jedyny uchodźca w Polsce, będzie deportacja do USA?

 • shtalman

  Oceniono 16 razy 0

  Ten wąż wypełzł z mieszkania przez kontakt do prądu bo właściciel zapomniał zaślepić dziurki

 • dirspacha

  Oceniono 40 razy 10

  TYMCZASEM W Warszawie:
  v

  W sprawie Noakowskiego 16 pani prezydent zwróciła się o przekazanie dokumentacji. Przeprowadzałem z nią wielogodzinne rozmowy na temat Noakowskiego 16. Była bardzo zainteresowana i pytała o wszystkie szczegóły.

  – zeznał Bajko.

  Słowa b. szefa BGN to potwierdzenie poniedziałkowych zeznań innych świadków rpzed Komisją Weryfikacyjną. Były pracownik warszawskiego ratusza, Krzysztof Śledziewski zeznał w poniedziałek, że BGN przekazywało dokumentację na temat Noakowskiego 16. Dziś Bajko powtórzył, że o sprawie reprywatyzacji, Hanna Gronkiewicz-Waltz, wiedziała „wszystko”.

  W sierpniu 2016, prezydent Warszawy, w jednym z wywiadów, stwierdziła, że nic nie wiedziała o tym co dzieje się z reprywatyzacją.

  – pytał Paweł Lisiecki, członek Komisji Weryfikacyjnej.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX