Poseł PiS ma wielkie pretensje do policji. Poszło o zadymę z KOD i pobicie działacza PiS

- Za to, co się dzieje na Mazowszu, odpowiedzialny jest komendant wojewódzki policji. Niech on już weźmie to na swoje barki - mówi Gazecie.pl poseł PiS Marek Suski. Policja podlega MSW - ministrom Jarosławowi Zielińskiemu i Mariuszowi Błaszczakowi.

Jacek Gądek: - Co się dzieje z pobitym działaczem PiS w Radomiu?

Marek Suski: - Trafił do szpitala, miał zrobioną obdukcję i ma założone szwy. Póki co jest mowa o nieznanych sprawcach, którzy go napadli.

Policja jeszcze wczoraj wieczorem informowała, że nie otrzymała żadnego zgłoszenia.

Z tego, co wiem, to kolega już był na policji i prowadzi ona postępowanie wszczęte z urzędu. Jeśli pojawiły się informacje, że tego postępowania nie ma, to znaczy, że rzeczniczka była niedoinformowana.

Szkoda, że policja nie dostrzega tych faktów, o których mówię. Widzi za to zadymę z KOD-em, gdzie zarzuty już zostały postawione. W sprawie napadu na młodego działacza PiS policja nie potrafi znaleźć sprawców. Niech się w radomskiej policji wezmą za robotę, bo naszych działaczy jakoś nie potrafią ochraniać.

Policja podlega rządowi - MSWiA. W istocie czyni pan przytyk w tę stronę?

Nie. Przecież minister nie będzie biegał po Radomiu - od tego jest miejscowa policja.

Minister nie, ale doskonale pan wie, że odpowiedzialność spada na barki szefa policji, a tę w MSWiA nadzoruje wiceminister Jarosław Zieliński (PiS).

Za to, co się dzieje na Mazowszu, odpowiedzialny jest komendant wojewódzki policji. Niech on już weźmie to na swoje barki.

Słyszę oczekiwanie, że komendant policji na Mazowszu (insp. Tomasz Michułka) powinien zostać zdymisjonowany.

Nie formułuję takich oczekiwań. Nie jestem przecież ani ministrem spraw wewnętrznych, ani premierem. Mówię jako obywatel.

Co takiego dzieje się w Radomiu, że policja nie może sobie poradzić z małymi demonstracjami KOD i Młodzieży Wszechpolskiej oraz - jak pan opisuje - pobiciem działacza partyjnego? Przecież to proste sprawy.

Na demonstracji KOD byli działacze Platformy Obywatelskiej i podkręcali atmosferę. PO judzi i powoduje, że nastroje stają się agresywne. Przez to nasz kolega został napadnięty, pobity i usłyszał "masz za swoje, sk...". To opozycja wywołuje taką atmosferę prowokacji.

Emocje - abstrahując od przyczyn - może i są duże, ale gdzie jest policja, która ma obowiązek zapobiegać agresji?

Proszę pytać policję. Ja nie jestem ani policjantem, ani tym bardziej komendantem policji. Też mogę zapytać: gdzie jest policja?

Komendant komisariatu w Radomiu, który miał odpowiadać za zabezpieczanie sobotnich manifestacji KOD-u i Młodzieży Wszechpolskiej, został odwołany. Dobry ruch?

Uważam, że to za mało. Tutaj zawiódł komendant wojewódzki.

Jeszcze wyraźniej słyszę oczekiwanie jego dymisji.

Nie. Mówię, że zawiódł.

Gdy ktoś w tak ważnej instytucji jak policja zawodzi, to trzeba się z nim rozstać.

To jest już kwestią decyzji ministra.

W zadymie między Młodzieżą Wszechpolską a KOD-em już trzech mężczyzn usłyszało zarzuty...

...widziałem na nagraniu, jak uczestnicy manifestacji KOD napadli na jednego z kontrdemonstrantów, który chciał im wyrwać flagę. A inni z Młodzieży Wszechpolskiej rzucili się mu na ratunek.

Bójka była z dwóch stron więc zarzuty powinny być i tu, i tu. Postawienie zarzutów tylko jednym jest błędem, bo obie strony były agresywne. Potępiam takie zachowania członków Młodzieży Wszechpolskiej, którzy przecież nie należą do PiS, choć jednocześnie ich rozumiem. Niech nikt się nie dziwi, że się poparzył, skoro sam - jak KOD i PO - wzniecał ogień.

Gdzie była policja, skoro oczywista rzeczą jest, że może dojść do konfrontacji demonstrantów?

Demonstracja była już zakończona, a grupy KOD i MW się rozchodziły.Trudno sobie wyobrazić, aby policja postawiła funkcjonariusza przy każdym z uczestników zakończonego marszu. To byłby absurd.

Zobacz także. Jacek Kurski: "Nie ma żadnej cenzury w telewizji publicznej. Mamy do czynienia jedynie z psychozą"

Więcej o:
Komentarze (356)
Poseł PiS ma wielkie pretensje do policji. Poszło o zadymę z KOD i pobicie działacza PiS
Zaloguj się
 • calmy

  Oceniono 7 razy -3

  Ja rozumiem wszystkich panie Suski. Rozumiem współczucie pani Mazurek, rozumiem jak szczyl z MW nazywa "czerwoną hołotą" starszego robotnika, który przeszedł w 1976 roku przez ścieżkę zdrowia ZOMO i komunistyczne więzienie. Nawet rozumiem że musi pan mówić tak jak pan mówi. Ma pan rację. Starsza kobieta trzymająca flagę KODu tak długo wymachiwała tą flagą przed nosem chłopców z bojówki MW, że ci poczuli się sprowokowani i musieli jakoś odreagować gniew i frustrację, najlepiej kopiąc leżącego starszego pana.
  Ja pana świetnie panie Suski rozumiem.

 • petrucchio

  Oceniono 7 razy 1

  W 1920 bolszewicy odwiedzający Polskę spotkali się z taką zwierzęcą agresją, że musieli wracać do Rosji. W latach trzydziestych bojówki NSDAP musiały się bronić przed zagrożeniem żydowskim (kilku chłopców wręcz pobito, kiedy spokojnie tłukli okna w sklepach). Konkwistadorzy ledwo uspokoili agresywnych Indian, nie szanujących wartości chrześcijańskich.

 • stachkaz47

  Oceniono 8 razy 0

  Ten poseł to IDIOTA.
  Jedynie Jackowski Maria mu dorównuje.

 • gorzki_pl

  Oceniono 17 razy -3

  suski baranie zgłoś się do carycy może da ci jakieś ziółka na pusty łeb.

 • lum99

  Oceniono 13 razy -1

  patriocie - idiocie Suskiemu wydaje się, że patrioci - troglodyci z onr i mw będą już zawsze jego tresowanymi pieskami i nawet mu do łba nie przychodzi że wcześniej czy później i jego ugryzą. ale trudno oczekiwać by facet, który nie słyszał o Katarzynie II, był w stanie wyciągnąć wnioski ze znajomości historii..

 • leonih

  Oceniono 15 razy -1

  Suski ty przydupasie Kaczora , psychiatra ci się należy.....

 • prokuraturarejonowa

  Oceniono 22 razy -6

  Wczoraj na komisji Amber Gold Marcin P. powiedział że z całej komisji Pana Suskiego zna, bo już się wcześniej spotkali. Niech się Pan Suski może z tego wytłumaczy. Jak się spotkali raz, to dlaczego nie mieliby się spotkać dwa razy albo trzy?

  Oczywiście chodzi o Marcina P, szefa piramidy finansowej, a nie Marcina P, sutenera z Marek, polityka powiązanego z PiS.

 • 2kotunia1

  Oceniono 19 razy -1

  suski to takie pomieszanie ku rwy z osłem, ani tego nie nauczysz, anie tego nie wyru chasz, no świr jednym słowem bez jednej klepki, co to we łbie zamiast mózgu ma błoto pośniegowe

 • jo81

  Oceniono 16 razy -2

  Suski ma kolegów? Morze przyjaciół?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX