Zaskakująca deklaracja ojca prezydenta Dudy. "Trzeba przyjąć uchodźców"

W rozmowie z "Super Expressem" Jan Tadeusz Duda, ojciec prezydenta, zadeklarował, że przyświeca mu filozofia miłosierdzia i uważa, że uchodźców nie można pozostawić samych sobie.

Stanowisko Andrzeja Dudy w sprawie uchodźców jest jasne. - Polski rząd absolutnie nie zgadza się na żadną relokację uchodźców. I ma tu moje pełne poparcie - mówił prezydent.Na początku miesiąca Duda zapowiedział również, że jest gotów wystąpić o zorganizowanie głosowania referendum w tej sprawie w 2019 roku, jeśli problem będzie nadal aktualny, a referendum konstytucyjne zakończy się sukcesem.

Zaskakujące może być więc stanowisko Jana Tadeusza Dudy, ojca prezydenta, który dotąd zdawał się mieć poglądy zbieżne z synem.

Głodnych nakarmić, spragnionych napoić, podróżnych w dom przyjąć, nagich przyodziać - jeśli chodzi o uchodźców, to właśnie taka filozofia miłosierdzia mi przyświeca. Trzeba pamiętać przypowieść o miłosiernym Samarytaninie. Jestem katolikiem i wyznaję na ten temat chrześcijańskie, miłosierne podejście. Trzeba przyjąć uchodźców

- powiedział ojciec prezydenta w rozmowie z "Super Expressem". Dodał, że przybysze muszą spełniać wymagania i powinni być "sprawdzeni pod każdym kątem, żeby nie było zagrożenia". - I wtedy należy ich przyjąć. Nie możemy ich pozostawić samym sobie, trzeba ich przyjąć - uważa Jan Duda.

Poglądy ojca prezydenta

Jan Duda jest profesorem nauk technicznej na Akademii Górniczo-Hutniczej. Jest ojcem prezydenta Andrzeja Dudy i jego dwóch sióstr. W 2014 roku został wybrany z listy PiS do sejmiku województwa małopolskiego.

Ojciec prezydenta zasłynął kontrowersyjnymi wypowiedziami na kwestie światopoglądowe. O homoseksualizmie mówił, że to "bardzo przykra dolegliwość", "może być nabywana", a obowiązkiem państwa jest jej zapobiegać. Mówił też o zagrożeniu dla zdrowia dziecka w przypadku zapłodnienia in vitro, przekonywał, że "lewackie i libertyńskie wstecznictwo niesie tylko rozkład, szczególnie moralny", a w Polsce panuje "trend rugowania Chrystusa z przestrzeni publicznej".

Seksistowskie uwagi profesora

Jan Duda był również gościem specjalnym spotkania Mężczyzn św. Józefa, na którym przekonywał, że "mężczyzna pracuje, bo musi, bo on odpowiada za stronę materialną. Natomiast kobieta pracuje dlatego, żeby się lepiej czuć".

- Chłopcy lubią się bawić rzeczami twardymi, które trzeba poskładać albo rozebrać, a dziewczynki lubią się bawić rzeczami miękkimi, które trzeba przytulić. I to jest tak oczywista różnica. Mężczyzna w ogóle ewolucyjnie został tak ukształtowany, żeby zajmował się sprawami strategicznymi. Ponadto mężczyźni dużo racjonalniej myślą - i to nie jest dyskryminujące - tak jest po prostu - przekonywał zebranych.

"Zastanawiałem się, jak św. Józef wychował Jezusa". Kuriozalne wystąpienie ojca prezydenta Dudy

Więcej o:
Komentarze (234)
Zaskakująca deklaracja ojca prezydenta Dudy. "Trzeba przyjąć uchodźców"
Zaloguj się
 • alik-w-plomieniach

  Oceniono 4 razy -2

  I tu doskonale widać jak "chrześcijańska" jest kaczystowska szczujnia wychrzczonych neofitów i komuszego betonu z tylnych rzędów PZPRu. Stary Duda może być nawiedzony, ale i on, i biskupi apelują o minimum przyzwoitości w sprawie uchodźców. Przyzwoitości, której złodziejom i ubekom z PiS zauważalnie brakuje.

 • Wanda Moik

  Oceniono 3 razy -3

  niech sie ten pan stuknie w czolko tyle powiem

 • francek4

  Oceniono 4 razy 0

  oj Dudowie kogo wyście wydali na ten piękny świat
  PSUBRATA
  ZDRAJCĘ OJCZYZNY
  SŁUGUSA KACZYŃSKICH
  NIE JEST WAM WSTYD ZA TAKI POMIOT DIABŁA ??????????
  I WY MACIE ODWAGĘ JESZCZE WYGŁASZAĆ JAKIEŚ PSEUDO-PRZEMÓWIENIA ?
  INNI RODZICE BY SIĘ ZAPADLI POD ZIEMIĘ ZE WSTYDU
  A WY ?????
  NIE MACIE WSTYDU ANI HONORU
  WSTYD WSTYD I JESZCZE RAZ WSTYD ......

 • francek4

  Oceniono 2 razy 0

  ale by pasowali ta ze wsi pseudo- premier i kaznodzieja pseudo- prezydenta
  była by z nich para jak 100 diabłów prawda ????????

 • jes-ter

  Oceniono 10 razy -2

  Już mu zaraz prawicowe trolle znajdą syna w Wehrmachcie.

 • stanislaw.sk

  Oceniono 15 razy -1

  Dlaczego rzemieślnik, cieśla zwany św. Józefem z Nazaretu nie nazywa się MĘŻEM tylko OBLUBIEŃCEM panny Maryi? To nie był konkubinat, bo piszą o ucieczce świętej rodziny do Egiptu. W obecnej sytuacji nazwani byliby UCHODŹCAMI mimo, że w Judei, z której uciekali WOJNY NIE BYŁO, rządził tam król Herod p. ministrze Sellin!!!

 • stachkaz47

  Oceniono 10 razy -2

  Myślę ,że da przykład i sam do własnego domu przyjmie przynajmniej jedną rodzinę syryjską.
  A jego syn Maliniak też to zrobi-stać ich na to.
  Wielebna Kempa i Szydło też pójdą w ślady .

 • stanislaw.sk

  Oceniono 6 razy -2

  Nowy ośrodek władzy się objawia w osobie ojca Dudy, który niczym Napoleon z reklamy w tvpis wyznaje suwerenowi:"- ZARZĄDZIŁEM".
  Pierwsze czytanie przez wielebną matkę księdza już się odbyło...

 • hegemon123

  Oceniono 16 razy 4

  Ale jaja znowu wciskają potencjalnych terrorystów... Na co po co!? Mało mamy problemów z kibolstwem, KODem, Czeczenami!!???

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX