Terroryści chcieli dokonać zamachu w Wielkim Meczecie w Mekce. Zamachowiec się wysadził

W ostatniej chwili saudyjskim służbom udało się udaremnić zamach na najświętsze miejsce dla muzułmanów - Wielki Meczet w Mekce. Jeden z niedoszłych zamachowców wysadził się w powietrze, gdy służby bezpieczeństwa otoczyły dom, w którym przebywał.

Grupa terrorystów planowała przeprowadzenie zamachu na pielgrzymów modlących się w meczecie w ostatnim dniu ramadanu. O udaremnieniu zamachu poinformowało  - poinformowało Ministerstwo Spraw Wewnętrznych Arabii Saudyjskiej. Służby specjalne wkroczyły do domu, w którym przebywał podejrzewany o planowanie ataku mężczyzna. Otoczony przez antyterrorystów najpierw zaczął do nich strzelać a potem odpalił ładunek.    

Wskutek eksplozji trzypiętrowy budynek zawalił się. Rannych zostało 11 osób, w tym pięciu policjantów. Saudyjski minister spraw wewnętrznych oświadczył w państwowej telewizji Al-Arabija, że w związku z przygotowywanym zamachem zatrzymano także pięć innych osób, w tym jedną kobietę.

Wielki Meczet, zwany tez Świętym Meczetem znajduje się w Mekce. Otacza najświętsze miejsce islamu - sanktuarium Al-Kaba. Na całym świecie muzułmanie podczas modlitw zwracają się w kierunku Mekki. Sanktuarium powinien odwiedzić każdy muzułmanin co najmniej raz w życiu.

Więcej o: