Zapytali Donalda Tuska, czy oglądał przesłuchanie syna. Odpowiedział bardzo krótko

Szef Rady Europejskiej Donald Tusk zabrał głos w sprawie wczorajszego przesłuchania jego syna Michała przed sejmową komisją śledczą ds. afery Amber Gold.

Tusk skomentował przesłuchanie w Brukseli, w dniu rozpoczęcia unijnego szczytu. Do wydarzeń w Polsce, czyli posiedzenia komisji z udziałem jego syna Michała Tuska, odniósł się bardzo lakonicznie. - Oglądałem tylko fragmenty. Jestem z niego bardzo dumny - to jedyne, co powiedział dziennikarzom tuż po swojej konferencji.

Swoją wypowiedź rozwinął nieco później w rozmowie z reporterką Polsat News.

Jestem z niego bardzo dumny i jest mi naprawdę smutno, że jest ofiarą nienawiści, jaką żywią do mnie dziś rządzący Polską i w tym sensie, że nie potrafię z odległości wystarczająco mu pomóc

- powiedział szef Rady Europejskiej, Donald Tusk.

Michał Tusk przed komisją

Syn byłego premiera zeznawał przed komisją śledczą w charakterze świadka przez ponad 7 godzin. Był przesłuchiwany na okoliczność tego, że w przeszłości współpracował z liniami lotniczymi OLT Express, których udziałowcem była spółka Amber Gold. Michałowi Tuskowi towarzyszył pełnomocnik Roman Giertych. Podczas przesłuchania nie brakowało spięć z udziałem członków komisji, jak i zaskakujących stwierdzeń samego Tuska.

Michał Tusk przed komisją. Nasze podsumowanie >>>

Michał Tusk na komisji śledczej: "Obaj z ojcem wiedzieliśmy, że Amber Gold, mówiąc kolokwialnie, to lipa"

Więcej o:
Komentarze (250)
Zapytali Donalda Tuska, czy oglądał przesłuchanie syna. Odpowiedział bardzo krótko
Zaloguj się
 • stachkaz47

  Oceniono 4 razy -2

  Ale KOMISJA do ZNISZCZENIA TUSKA -- SUSKI + PIĘTA + 3 BLONDYNY.
  KUPA ŚMIECHU.

 • stachkaz47

  Oceniono 6 razy -2

  Poseł SUSKI dał pokaz czego ta KOMISJA SZUKA.
  Współczuję BIEDAKOWI.

 • Maria Bobrowska

  Oceniono 4 razy -2

  Wina Tuska lepiej brzmiała niż lipa Tuska można myśleć że 8 lat rządzenia to nie tylko kupa kamieni ,ale też lipa .Swoją płentą Pan Michał zapisał się jako kompletny debil,może po tej wypowiedzi pod swoje skrzydła weźmie Pan Jarosław tak jak Ziobro syna marnotrawnego przygarnoł ponownie .

 • pocomiwaszekonto

  Oceniono 5 razy -1

  A jak tam plakaty posła Przemysława syna Ryszarda z samoobrony a teraz pisu za unijną przebrzydłą kasę. Czy wyjaśniono tę kwestię?

 • timon87

  Oceniono 11 razy -3

  Oj zleciało się pisich trolli. Co to niezalezną wam zamkneli czy co? Tam nie da się anonimowo pisac swoich dyrdymałów? Czy po prostu jesteście tak pokręceni, że wolicie wchodzić na strony znienawidzonej GW niż siedzieć na waszych prawackich portalikach? Aż tak wielkie tam macie pustki? Czy po prostu nie macie komu truć koło tyłka bo tam wazelina wylewa się drzwiami i oknami. Tutaj przychodzicie się zaś dowartościować i pokazać szefermacherowi kto z was jest większym czopkiem? Zachodzę w głowę po raz n-ty skąd u was to dziwne zboczenie. Ja nie zaglądam na debilne portale typu w sicie, od rzeczy itp. A co takiego was tutaj ciągnie?

 • zd46

  Oceniono 16 razy -8

  My tez jako rodzice bylibysmy DUMNI ze swojego syna, nie ugial sie przed wannowa dziewoja Wassermann, przed jej insynuacjami, pomowieniami i jej wroga interpretacja swojej nieoporadnosci. GRATULACE, a pani Wasserwasser radzilbym, przywiazac do szyi kamien o nazwien "kaczy diament" i dupnac o poranku do Wisly, Wanda byla kims, a pani "jedynie worem nieszczesc dla Polski"

 • leonleonidas

  Oceniono 9 razy -3

  Michal woli Polske nawet z okna pierdla niz tatus "smak" wolnosci ale w murach twierdzy brukselskiej.

 • losiu4

  Oceniono 21 razy 3

  donek, obrączki czekają. Przyjeżdżaj jak najszybciej do Polski :)

  Pozdrawiam

  Losiu

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX