Oskar Fischinger bohaterem Google Doodle. Możesz stworzyć kompozycję muzyki wizualnej

Oskar Fischinger, twórca filmów eksperymentalnych i malarz został uhonorowany specjalnym Google Doodle. Z tej okazji Google udostępnił użytkownikom prosty mechanizm do tworzenia własnych kompozycji muzyki wizualnej.

"Muzyka to nie tylko świat dźwięków. Istnieje też muzyka, która ożywia świat obrazów" - tymi słowami Oskara Fischingera z 1951 roku Google wita dziś użytkowników, którzy klikną w tzw. Google Doodle.

Przypomnijmy - Google Doodle to specjalna, tymczasowa zmiana logo na stronie głównej Google, która jest przeznaczona dla uczczenia świąt, wydarzeń, osiągnięć i ludzi.

Oskar Fischinger w Google Doodle

Z okazji 117. rocznicy urodzin - koncern uhonorował dziś Oskara Fischingera. To niemiecko-amerykański artysta, muzyk i twórca niezwykłych filmów. Tworzył produkcje zbudowane z animacji poklatkowych zsynchronizowanych z muzyką. Warto podkreślić, że Fischinger swoje filmy przygotowywał bez użycia techniki komputerowej. Każda klatka filmu była przez niego dokładnie rysowana lub fotografowana. Oscar Fischinger  był mistrzem ruchu i koloru. Spędzał miesiące a czasem i lata, planując i ręcznie robiąc swoje animacje. 

 


Zmarł 31 stycznia 1967 roku w Stanach Zjednoczonych. Do dziś jego prace można oglądać w Centrum Muzyki Wizualnej w Los Angeles.

Każdy, kto odwiedzi dziś stronę www.google.com będzie mógł, dzięki specjalnemu mechanizmowi ukrytemu w Google Doodle skomponować swój utwór muzyki wizualnej. Świetna zabawa gwarantowana.