Rzecznik Dudy na oficjalnym koncie prezydenckiej kancelarii wzywa Tuska do dymisji

Jeśli Donald Tusk chce uprawiać politykę w Polsce, niech zrezygnuje z funkcji szefa RE - takie zdanie pojawiło się na oficjalnym koncie twitterowym Kancelarii Prezydenta. To cytat z porannej wypowiedzi prezydenckiego rzecznika.

Krzysztof Łapiński był gościem "Kawy na Ławę" w TVN 24. Jednym z tematów poruszanych w programie było wystąpienie Beaty Szydło w Oświęcimiu i słowa, które od kilku dni są tematem gorących sporów. Premier powiedziała m.in. że "Auschwitz to w dzisiejszych niespokojnych czasach wielka lekcja tego, że trzeba czynić wszystko, aby uchronić bezpieczeństwo i życie swoich obywateli"

Jeszcze tego samego dnia krytycznie o tych słowach wypowiedział się m.in szef Rady Europejskiej Donald Tusk, który napisał, że "takie słowa w takim miejscu nigdy nie powinny paść z ust polskiego premiera". 

- W całym wystąpieniu jest wiele mądrych i historycznych stwierdzeń. Sprawa zaczęła się de facto, kiedy to Donald Tusk zaczął ją podgrzewać – powiedział Krzysztof Łapiński. A później dodał:

- Donald Tusk powinien się zdecydować, czy chce uprawiać politykę w Polsce i ma ambicję, żeby w Polsce zajmować różnego rodzaju stanowiska; jeśli tak, niech zrezygnuje z funkcji przewodniczącego Rady Europejskiej. Jeśli jest przewodniczącym Rady Europejskiej, to też pewne zobowiązania ma, żeby nie wtrącać się w wewnętrzne sprawy danego kraju, jeśli nie dotyczą one na przykład ważnych spraw traktatowych - mówił.

Fragment tych słów pojawił się na oficjalnym koncie Kancelarii Prezydenta na Twitterze, wraz z odesłaniem do informacji na stronie prezydent.pl

"Tusk przed TS to realny scenariusz. Mamy u sterów szaleńców"

Więcej o: