Na Wyspach szukają domu dla psa-patrioty. Caleb rozumie komendy, ale tylko po polsku

Ten czteroletni owczarek trafił do schroniska w Kenilworth i zupełnie nie mógł się odnaleźć. Nie reagował na komendy, nie chciał się bawić. Do czasu, kiedy opiekunowie odkryli, że kompletnie nie rozumie angielskich poleceń. Teraz pies czeka na nowego pana.

Caleb, bo takie imię dostał w schronisku, trafił do niego przed trzema miesiącami. Jego właściciele, jak się okazało Polacy, nie mogli się nim dłużej zajmować.

- W pierwszej chwili myśleliśmy, że brak jego reakcji jest spowodowany zmianą otoczenia i nowymi warunkami w schronisku - mówi Sandra Foulds, opiekunka schroniska w Kenilworth, w hrabstwie Warwickshire.

Gdy o pomoc poproszono mieszkającego na Wyspach Polaka, a ten spędził z nim trochę czasu, zachowanie psa zmieniło się diametralnie. - Kiedy mówi się do niego po polsku, naprawdę chce pokazać swoje sztuczki - dodaje opiekunka. Widać to zresztą na nagranym przez schronisko filmie. 

 

Caleb uczy się nowych komend. Po angielsku. Ale schronisko liczy, że uda się znaleźć właściciela, który przygarnie psa i będzie mógł się z nim porozumiewać w dwóch językach. - Jest cudownym psem, kocha zabawki. Lubi towarzystwo ludzi i zabawę z nimi. Za każdym razem chcemy, żeby zwierzę trafiło do kochającego domu - choć w tym przypadku byłby super, gdyby zaopiekował się nim ktoś mówiący także po polsku -tłumaczy Sandra Foulds. 

O przygarnięcie psa zaapelował na Twitterze były minister spraw zagranicznych Radosław Sikorski. W patriotycznym tonie.

Schronisko w którym nie ma klatek. Psy żyją tu jak w raju

Więcej o:
Komentarze (96)
Na Wyspach szukają domu dla psa-patrioty. Caleb rozumie komendy, ale tylko po polsku
Zaloguj się
 • yokoono23

  0

  Smutne,przypomina historię prawdziwego Patrioty Wojtka,9niedzwiedzia)który służył w Armii Andersa z polskimi Żołnierzami przemierzał wojenny szlak, ciężko pracował w donoszeniu amunicji.Kiedy wojna się skończyła chciano go zabić w pobliskim lesie, potem jednak ktos się zlitował i oddano do ZOO.Cieszył się tylko gdy ktos zawołał do niego po polsku,tańczył wtedy i dziękował za rzuconego peta.

 • nino.rota

  Oceniono 10 razy 4

  .

 • cezar85

  Oceniono 8 razy -2

  obowiązkiem każdego polskiego patrioty jest brak języka po dwudziestu latach na emigracji

 • zbanowany-za-prawde

  Oceniono 4 razy 0

  typowy polski imigrant w UK - nie rozumie po angielsku :)))

  tylko kto mu dał arabskie imie?

 • martinez027

  Oceniono 16 razy 6

  Spokojnie--ogłoszenie nieaktualne--piesek ma nowego właściciela -pan Wong --właściciel chińskich knajp przyjechał,zważył pieska,opukał i zabrał--przy okazji zaprosił na zupę -ale bardzo dziwna nazwa -soup noun ,,,

 • dar61

  Oceniono 5 razy 3

  Dyskusja - jak zwykle - o niebo przewyższa temat odyskutowywany.
  I na plus, i na minus.
  A pies?
  A nic. Rzeczywiście patriota.

 • zbych21

  Oceniono 10 razy -6

  Zwierzęta najlepiej tresować komendami po niemiecku. To międzynarodowy język treserów. A jak ciekawie to brzmi, jeszcze z pejczem w ręku...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX