Amerykański niszczyciel zderzył się z filipińskim statkiem. Siedmiu żołnierzy wypadło za burtę

Amerykański niszczyciel USS Fitzgerald zderzył się u południowo-zachodnich wybrzeży Japonii z należącym do Filipin statkiem handlowym - podała marynarka wojenna Stanów Zjednoczonych.

Amerykanie zwrócili się o pomoc w akcji ratunkowej do japońskiej Straży Przybrzeżnej. Ta w odpowiedzi wysłała holownik, który pomoże dotrzeć mu do wybrzeży Japonii. Amerykanie informują, że obecnie trwa ustalanie skali zniszczeń, ale na razie wiadomo, że niszczyciel został zalany w niektórych miejscach. Jednak zniszczenia nie są aż tak duże i statek kieruje się do portu.

 


Amerykańska marynarka informuje także, że ranny został jeden członków załogi. Po zdarzeniu przetransportowano go helikopterem do szpitala.


Ostatni tego typu incydent miał miejsce w maju. Amerykański okręt USS Lake Champlain zderzył się wtedy z koreańskim statkiem rybackim. Jednak zniszczenia były tak małe, że oba statki dopłynęły do portów samodzielnie.

Więcej o:
Komentarze (78)
Amerykański niszczyciel zderzył się z filipińskim statkiem. Siedmiu żołnierzy wypadło za burtę
Zaloguj się
 • plastikpiokio

  Oceniono 3 razy -1

  zderzył się bo jeszcze nie przechodzili szkolenia na radarze wczesnego ostrzegania.----a tu buch niszczyciela w brzuch.

 • bigark

  Oceniono 6 razy 0

  Nie znalazłem informacji, że filipiński statek to tankowiec, a te, jak wiadomo, są zwrotne jak krowa w wodzie. Natomiast niszczyciel, żeby się samemu nie zniszczyć, powinien mieć sprawne radary i znaczną zwrotność - nie zauważyli, że płyną na kursie kolizyjnym? To ich wina!!!

 • demokratus

  Oceniono 4 razy -2

  To ruscy hakerzy pomotali kursami na rozkaz Putina. Tylko pożyteczny idiota nie widzi w tym brudnego palucha Kremla.

 • jaceq

  Oceniono 2 razy 0

  Tak to jest, jak się pływa po pijaku.

 • lblblblb

  Oceniono 10 razy 0

  Jeśli kontenerowiec uderzył w prawą burtę niszczyciela to zgodnie MPZZM czyli z prawem morskim, niszczyciel nie ustąpił pierwszeństwa kontenerowcowi.

 • steven1968

  Oceniono 6 razy -2

  To chyba jakieś jaja! Jeden z najnowocześniejszych jankeski okręt wojenny pokonany przez statek handlowy !!! Dlaczego takie barachło pałęta się po morzach ?!

 • metenburg

  Oceniono 8 razy 4

  "Kto mieczem wojuje od miecza ginie" Niszczyciel niszczyl az sam zostal zniszczony.

 • alpepe

  Oceniono 6 razy 0

  tak, jak pewne zderzenie z brzozą było spowodowane ułańską fantazją pewnego Jarka, tak, tu zderzenie było spowodowane arogancją Amerykanów.

 • d1r3ct

  Oceniono 7 razy -3

  PiSowcy w swoich karawanach sami próbują się zabić na drogach...Amerykanie za Trumpa to samo tylko na wodach i do tego z użyciem wojska xD

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX