Mazurska Noc Kabaretowa bez transmisji w TVP? Telewizja zaprzecza

19. Mazurska Noc Kabaretowa nie będzie transmitowana w TVP - poinformował "Press". Telewizja w wydanym oświadczeniu zdementowała jednak te doniesienia.

"Press" potwierdził informację o wycofaniu się z transmisji u organizatora, czyli w Stowarzyszeniu Promocji Sztuki Kabaretowej "Paka". "Stowarzyszenie nie podaje na razie, czy i która telewizja pokaże imprezę - czytamy.

Kilka godzin później TVP wydała jednak oświadczenie, w którym zdementowała wspomniane informacje.

Telewizja Polska jest otwarta, zainteresowana i przygotowana do pełnej współpracy przy wydarzeniach, związanych z polską sceną kabaretową

- napisano w komunikacie. "TVP chce transmitować tegoroczną Mazurską Noc Kabaretową i serdecznie zaprasza organizatorów tego wydarzenia do współpracy w tym i następnych latach" - dodano.

Podczas 19. Mazurskiej Nocy Kabaretowej wystąpią m.in. Ani Mru-Mru, Katarzyna Pakosińska, Kabaret pod Wyrwigroszem i Jerzy Kryszak. Impreza ma odbyć się 8 lipca, tradycyjnie w amfiteatrze nad jeziorem Czos.

Mazurska Noc Kabaretowa od zawsze z TVP

Pierwsza edycja Mazurskiej Nocy Kabaretowej odbyła się w 1999 roku. Imprezę zorganizowano wówczas z TVP, która w kolejnych latach zawsze transmitowała występy artystów. Każdego roku impreza ma motyw przewodni, a gospodarzem wydarzenia jest wybrana grupa kabaretowa lub artysta.

Opole 2017. Polscy artyści masowo bojkotują festiwal

Więcej o: