Minister Kowalczyk: Przyznaję, Sadurska jest kandydatką do zarządu PZU

• Kowalczyk w Sejmie: Sadurska kandydatką do zarządu PZU• Minister w rządzie Szydło potwierdził tym samym krążące plotki• Małgorzata Sadurska 12 czerwca odejdzie z Kancelarii Prezydenta

Szef Komitetu Stałego Rady Ministrów Henryk Kowalczyk w rozmowie z reporterem TVN24 w Sejmie potwierdził w czwartek plotki dot. Małgorzaty Sadurskiej. - Przyznaję, że jest kandydatką do zarządu PZU - powiedział minister w rządzie Beaty Szydło.

Dowiedz się więcej:

Kim jest Małgorzata Sadurska?

Małgorzata Sadurska jest absolwentką Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu im. Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie oraz podyplomowych studiów Organizacja i Zarządzanie w Lubelskiej Szkole Biznesu. Od 7 sierpnia 2015 roku jest szefową kancelarii prezydenta Andrzeja Dudy. Do jej zadań należy m.in.: planowanie i realizowanie działań w zakresie współpracy Prezydenta Rzeczypospolitej z Sejmem, Senatem i Radą Ministrów oraz organami administracji publicznej, koordynacja w sprawach związanych ze współpracą ze środowiskami politycznymi.

Kto poinformował o przejściu Sadurskiej do PZU?

Najpierw informację o możliwym odejściu Małgorzaty Sadurskiej z Kancelarii Prezydenta do zarządu PZU podały "Super Express" oraz portal wsensie.pl, a następnie w swoich źródłach potwierdziła ją Polska Agencja Prasowa. Sadurska miałaby zostać wiceprezesem spółki.

Kiedy Sadurska odejdzie z Kancelarii Prezydenta RP?

O rezygnacji Sadurskiej poinformował w czwartek rzecznik prezydenta Krzysztof Łapiński na antenie RMF FM. Andrzej Duda przyjął rezygnację szefowej swojej kancelarii. Swoje obowiązki będzie pełniła do 12 czerwca.

Małgorzata Sadurska złożyła rezygnację z pracy w Kancelarii Prezydenta

Więcej o: