Nieoficjalnie: Żona Samuela Pereiry została rzeczniczką Trybunału Konstytucyjnego

Maria Pereira została rzeczniczką prasową Trybunału Konstytucyjnego - podaje Monitor Konstytucyjny. Nieoficjalnie udało nam się potwierdzić tę informację.

Maria Pereira z domu Mackiewicz to żona znanego prawicowego dziennikarza i wiceszefa publicystyki w TVP Info Samuela Pereiry. Informację o tym, że została rzeczniczką TK podał serwis Monitor Konstytucyjny. Nieoficjalnie udało nam się potwierdzić tę informację. Nie wiadomo jednak, od kiedy miałaby objąć stanowisko.

Jednocześnie obecny rzecznik prasowy biura TK wydał lakoniczne oświadczenie, w którym możemy przeczytać, że "nadal sprawuje tę funkcję". "Wszelkie spekulacje w tej sprawie są nieuprawnione" - czytamy. 

OświadczenieOświadczenie http://trybunal.gov.pl/

Social media u Beaty Szydło

W marcu 2016 roku Pereira poinformowała, że rozpoczęła pracę w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Na pytania o stanowisko, które zadawano jej na Twitterze, odpowiadała krótko "social media". Tym razem pytania o nową pracę nie padną - konto, na którym do niedawno publikowała zostało zastrzeżone i usunięto z niego imię i nazwisko. Prywatne są teraz także konta 27-latki na Instagramie oraz jej blog.

Jak możemy przeczytać na jej profilu na portalu Goldenline, żona Samuela Pereiry w przeszłości pracowała m.in. w kwiaciarni "Maria Wiktoria" na stanowisku starsza florystka. Potem była koordynatorką projektów w kwartalniku "Nowe Media". Do swojego CV może dopisać również posadę moderatorki na portalu niezalezna.pl i fotografki w "Gazecie Polskiej Codziennie".

Entuzjasta "dobrej zmiany"

Samuel Pereira szerzej znany jest ze swojej aktywności na Twitterze. Dał się poznać jako częsty krytyk Platformy Obywatelskiej i wyjątkowo gorliwy entuzjasta "dobrej zmiany". Część internautów wyśmiewała jego partyjne zaangażowanie. Powstał nawet fanpage "Czytam Tweety Samuela Pereiry dla beki". Stowarzyszenie Dziennikarzy Polskich nie przyjęło Pereiry do grona swoich członków, tłumacząc to m.in. brakiem wystarczającego dorobku. Ostatecznie po kilku miesiącach został członkiem SDP. 

Samuel Pereira, król polskiego prawicowego internetu. Wiceszef publicystyki TVP bryluje na Twitterze

Więcej o:
Komentarze (265)
Nieoficjalnie: Żona Samuela Pereiry została rzeczniczką Trybunału Konstytucyjnego
Zaloguj się
 • kimdongun

  Oceniono 1 raz -1

  FDP

 • kuba161048

  Oceniono 4 razy 0

  Jest teatrzyk potrzebne kukiełki.

 • soso_soso

  Oceniono 6 razy 2

  A mogli przecież wziąć Kidawe, Kolende, albo Pohanke.

 • kowalska-kowalska

  Oceniono 6 razy 0

  Kobitka pasuje jak ulał do obecnego TK.

 • loneman

  Oceniono 8 razy -2

  Jak Sadurska calkiem "przypadkiem" pracujac z "geniuszami" polityki (Antos, Plaszczak) i "dyplomatami" (Waszczu), wielkimi "prawnikami" (jak Kainczynski, Duda, Piotrowicz..) tak i ona przesiaknela po mezu jego 'zdolnosci' komentatorskie.
  Czyzby te "fluidy" splynely na nia w sypialni:/?

 • krystian71

  Oceniono 11 razy 3

  A powinna córka Lisa. Ostatnio taki fajny lokajski wywiad z Bolkiem przeprowadzila

 • prokuraturarejonowa

  Oceniono 11 razy -5

  Z takim oszałamiającym doswiadczeniem na rynku to może załapałaby się na pomocnika telemarketera.

  Bo na kasę w hipermarkecie zdecydowanie nie. Nie wiem gdzie ci wszyscy ludzie znajdą pracę jak upadnie ten ich PiS, a rozpad PiS'u może nastąpić lada dzień.

 • stenrw

  Oceniono 19 razy -3

  Chodźcie z nami! Doimy coraz skuteczniej!

 • mypetroniusz-ak-25

  Oceniono 10 razy -2

  mohery, dewoci i bigoci wybrali pisuar pod rządami żyda,który steruje niby prezydentem którego zona jest żydówką,steruje niby premierem która ma kwalifikacje sołtysa,której syn jest księdzem.Ci wszyscy niby katolicy nie lubią żydów a modlą się do króla chrystusa i matki jego która go poczęła nie wiadomo z czego podobno.żydzi opanowują powoli nasz kraj jak to było przed ll wojną świat.Mój ojciec opowiadał jak żydzi mówili do Polaków /wasze ulice nasze kamienice/,to zaczyna się powoli sprawdzać,naczelny sternik jest żydem,żona niby prezyd.jest żydówką,w trybunale zasiadają żydzi,sejm opanowują żydzi,nawet żona jakiegoś żyda pereiry dostała pracę w trybunale,a podobno układała bukiety w kwiaciarni.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX