Nieoficjalnie: Żona Samuela Pereiry została rzeczniczką Trybunału Konstytucyjnego

Maria Pereira została rzeczniczką prasową Trybunału Konstytucyjnego - podaje Monitor Konstytucyjny. Nieoficjalnie udało nam się potwierdzić tę informację.

Maria Pereira z domu Mackiewicz to żona znanego prawicowego dziennikarza i wiceszefa publicystyki w TVP Info Samuela Pereiry. Informację o tym, że została rzeczniczką TK podał serwis Monitor Konstytucyjny. Nieoficjalnie udało nam się potwierdzić tę informację. Nie wiadomo jednak, od kiedy miałaby objąć stanowisko.

Jednocześnie obecny rzecznik prasowy biura TK wydał lakoniczne oświadczenie, w którym możemy przeczytać, że "nadal sprawuje tę funkcję". "Wszelkie spekulacje w tej sprawie są nieuprawnione" - czytamy. 

OświadczenieOświadczenie http://trybunal.gov.pl/

Social media u Beaty Szydło

W marcu 2016 roku Pereira poinformowała, że rozpoczęła pracę w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Na pytania o stanowisko, które zadawano jej na Twitterze, odpowiadała krótko "social media". Tym razem pytania o nową pracę nie padną - konto, na którym do niedawno publikowała zostało zastrzeżone i usunięto z niego imię i nazwisko. Prywatne są teraz także konta 27-latki na Instagramie oraz jej blog.

Jak możemy przeczytać na jej profilu na portalu Goldenline, żona Samuela Pereiry w przeszłości pracowała m.in. w kwiaciarni "Maria Wiktoria" na stanowisku starsza florystka. Potem była koordynatorką projektów w kwartalniku "Nowe Media". Do swojego CV może dopisać również posadę moderatorki na portalu niezalezna.pl i fotografki w "Gazecie Polskiej Codziennie".

Entuzjasta "dobrej zmiany"

Samuel Pereira szerzej znany jest ze swojej aktywności na Twitterze. Dał się poznać jako częsty krytyk Platformy Obywatelskiej i wyjątkowo gorliwy entuzjasta "dobrej zmiany". Część internautów wyśmiewała jego partyjne zaangażowanie. Powstał nawet fanpage "Czytam Tweety Samuela Pereiry dla beki". Stowarzyszenie Dziennikarzy Polskich nie przyjęło Pereiry do grona swoich członków, tłumacząc to m.in. brakiem wystarczającego dorobku. Ostatecznie po kilku miesiącach został członkiem SDP. 

Samuel Pereira, król polskiego prawicowego internetu. Wiceszef publicystyki TVP bryluje na Twitterze

Więcej o: