Andrzej Zakrzewski nie żyje. Był jednym z najbardziej zasłużonych ludzi Polskiego Radia

Andrzej Zakrzewski zmarł w wieku 82 lat. W radiowej Trójce pracował nieprzerwanie od 1976 roku. Współtworzył i przez wiele lat kierował Redakcją Rozrywki Programu III - czytamy na stronie Polskiego Radia.

Andrzej Zakrzewski urodził się 1935 roku w Warszawie. Był reżyserem filmowym, telewizyjnym oraz radiowym. W Trójce pracował od 1976 roku. Ostatnio wybierał dla słuchaczy Przeboje Trójkowej Rozrywki, które można usłyszeć codziennie od poniedziałku do piątku o 8.50.

Andrzej Zakrzewski wychował pokolenia radiowców

Andrzej Zakrzewski był twórcą konkursów radiowych i wychowawcą kilku pokoleń radiowców - czytamy na stronie Polskiego Radia. Tworzył też teksty satyryczne i audycje, m.in. "BAR", "Powtórka z rozrywki", "Ra-Tu-Ro czyli Radiowy Turniej Rozrywki". 

Andrzej Zakrzewski - całe życie w Polskim Radiu

Jak mówił dziennikarz Programu Trzeciego Polskiego Radia Artur Andrus, Andrzej Zakrzewski jest historią Trójki, ponieważ spędził w Polskim Radiu prawie całe życie. Jak dodaje, radio było jego miłością, ponieważ nawet w czasie walki z chorobą brał udział w pracy radiowej.

Artur Andrus mówił także, że Andrzej Zakrzewski nigdy "nie rwał się do mikrofonu", był raczej człowiekiem drugiego planu. Dodaje również, że mimo iż zmarły był jego szefem, to nigdy w takich kategoriach go nie postrzegał, ich relacje były koleżeńskie. Wspomina, że ich znajomość była wyjątkowa.

Stefan Friedmann, wieloletni przyjaciel Andrzeja Zakrzewskiego, mówił że ,,był on człowiekiem, który tworzył nową formę rozrywki radiowej". Stefan Friedmann wspomina go jako człowieka niezwykle zaangażowanego w sprawy radiowe.

Fisher, Wajda, Bowie, Cohen, Czubaszek. Oni odeszli w 2016 roku

Więcej o: