Meller tłumaczy, co mówi Gruzinom o Polsce. "Coście sku***syny uczynili z tą krainą?"

Marcin Meller w krótkich słowach opisał różnice w tym, jak kiedyś, a jak dziś opowiada w Gruzji o Polsce. Dziennikarz we wpisie na Facebooku zacytował niecenzuralny fragment piosenki Kazika Staszewskiego.

"Przez lata przyjeżdżając do Gruzji pęczniałem z dumy jak Polska się rozwija. Teraz próbuję tłumaczyć gruzińskim znajomym, że jeszcze nie jesteśmy Białorusią. Coście sku***syny uczynili z tą krainą?" - napisał Marcin Meller na Facebooku. Dziennikarz jest wielbicielem Gruzji, od lat podróżuje w te strony, a wraz z żoną napisał książkę o kulturze gruzińskiej.   

Cytat kończący wpis Mellera to fragment piosenki "Jeszcze Polska ...", pochodzącej z wydanej w 1991 roku solowej płyty Kazika "Spalam się". Artysta kilkakrotnie powtarza ten wers:

Coście sku***syny uczynili z ta krainą? Pomieszanie katolika z manią postkomunistyczną Ci modlący się co rano i chodzący do kościoła Chętnie by zabili ciebie tylko za kształt twego nosa
Coście sku***syny uczynili z tą krainą? Czas idzie, od wieków płynie i nie zatrzymasz go siłą Głupia duma narodowa i kompleksy od stuleci Brudne twarze z wąsikami, ci agresywni frustraci

Piosenka wywołała niemały skandal. Senator ZChN Jan Szafraniec złożył zawiadomienie do prokuratury w związku z występowaniem w piosence słów wulgarnych. Szafraniec oburzał się, że jest ona puszczana w stacjach radiowych i właśnie do nadawcy miał pretensje. Prokuratura nie dopatrzyła się złamania prawa, a Kazik domagał się przeprosin od senatora.

Jacek Kurski: "Nie ma żadnej cenzury w telewizji publicznej. Mamy do czynienia jedynie z psychozą"

Więcej o:
Komentarze (157)
Meller tłumaczy, co mówi Gruzinom o Polsce. "Coście sku***syny uczynili z tą krainą?"
Zaloguj się
 • zyks

  Oceniono 3 razy -1

  Meller, nie strugaj teraz mędrka i daj spokój z tym bełkotem. Są tacy, co tak szybko nie zapomną, co pisałeś i gadałeś przed wyborami. W miarę swoich (skromnych wprawdzie) możliwości przyczyniłeś się do tego, co teraz w PL mamy. Spadaj, durnyło, paszoł wont !

 • markowski222

  Oceniono 10 razy -4

  Może Meller pęczniał z dumy, bo powodziło mu się nieźle. Zapewne nie miał pojęcia o pracy na śmieciówce - po dobrych studiach magisterskich, posiadał mieszkanie - być może po ustosunkowanej rodzinie, i wystartował jako młody człowiek w Playboyu - dzieki sobie?. Podobnie jak tysiące innych zwolenników PO był zadowolony, rozumiem. Niech więc Meller wbije sobie do głowy, że nie wszyscy byli tak zadowoleni, i nie mam na myśli bezrobotnych na zasiłku, piszę tu o sobie i podobnych. Nie głosowałam na PiS, bo nie jest mi z tymi ludźmi po drodze, ale Meller oprzytomniej trochę - wtedy może zrozumiesz co sie stało

 • nasza_droga_sic_gw

  Oceniono 12 razy 4

  Tak, Panie Meller: "Coście sku***syny uczynili z tą krainą?"

 • trietiakow

  Oceniono 6 razy -2

  co by się nie stało, to w Polsce i tak Żyd będzie winnien, obecnie Meller za kilka lat Kalkstein itd...

 • compor

  Oceniono 6 razy 0

  Meller zero szacunku dla ciebie. 2014: "Nie straszcie PiSem!" hahaha

 • cholonek

  Oceniono 17 razy 5

  coście sku... to jest bardzo dobre pytanie do Króla Ełropy Najwybitniejszego we Wszechświecie Haratacza w Gałę. Coś zrobił, ośmiorniczkowy ciulu? Najpierw olałeś ludzi, za których byłeś odpowiedzialny, postawiłeś na chciwe kolesiowskie mendy, a na koniec spieprzyłeś na brukselskie mule wpychając naród w objecie wiadomo czyje.
  A ty,Meller, gdzieś był wtedy, kiedy ten syf się panoszył? Dlaczego wtedy nie pytałeś "co robicie, sku...?"

 • poorpoora

  Oceniono 15 razy -1

  A propos. Jak ci sie panie Kazik podoba pisowska Polska, do ktorej przylozyles reke przed wyborami? Nie teskno za PO aby teraz?

 • representation1

  Oceniono 23 razy 5

  Coście s...syny uczynili z festiwalem w Opolu?
  ---------------------------------------------------------
  Jeszcze wam kiedyś naród podziękuje za bojkot festiwalu. Chcieliście bronić pseudoartystów od teledysku kpiącego z polskich katolików. TVP słusznie odmówiła akceptacji tej szopki. Nie po to płacimy abonament, żeby ktoś nas obrażał w publicznej telewizji.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX