23-latek był 2 dni torturowany przez współlokatora i kolegów. Bo nie chciał z nimi imprezować

Prokuratura skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko czterem mężczyznom, którzy w okrutnym sposób znęcali się nad 23-letni mieszkańcem Słupska. Jego koszmar trwał dwa dni.

Śledztwo w tej sprawie wszczęto 21 grudnia, po zawiadomieniu 23-letniego mieszkańca Słupska. Poszkodowany oraz jeden ze sprawców wspólnie wynajmowali mieszkanie w Koszalinie. To właśnie w nim mężczyzna został uwięziony przez swojego współlokatora oraz jego kolegów.

Tortury trwały dwa dni. Jak podaje Prokuratura Okręgowa w Koszalinie, mężczyźni mieli go m.in. oblewać poszkodowanego gorącą wodą, molestować seksualnie, obcinać włosy, gasić na jego ciele papierosy oraz zmusić do wzięcia narkotyków.

Dlaczego znęcali się nad mężczyzną? - Po powrocie z pracy nie był zainteresowany imprezowaniem, więc zabawili się jego kosztem - czytamy na stronie Głosu Pomorza

Przeczytaj także: Podejrzany o porwanie 12-latki miał siedzieć 9 lat. Sąd zwolnił go wcześniej. "Bo zasłużył"

Podejrzanych zatrzymano dwa tygodnie po całym zdarzeniu. Wobec trzech mężczyzn sąd zdecydował o zastosowanie aresztu tymczasowego. Czwarty z nich dostał dozór policji. Wszyscy są w wieku podobnym do wieku pokrzywdzonego. 

Oskarżonym grozi od trzech do 15 lat pozbawienia wolności. 

Potrzebujesz wezwać pomoc? Czy wiesz, jak prawidłowo korzystać z numerów alarmowych?

Więcej o: