Organizatorzy Woodstocku mają problem. Błaszczak: Nie będzie pozytywnej opinii policji

Woodstock 2017 się odbędzie? Organizatorzy zapewniają, że tak. Choć burzę wywołały słowa szefa MSWiA Mariusza Błaszczaka w "Sygnałach Dnia", że "w tym roku również opinia policji będzie negatywna".

Woodstock 2017 zaplanowano na 3-5 sierpnia. Tradycyjnie gościć go będzie Kostrzyn nad Odrą. Podobnie, jak w ubiegłym roku impreza ma otrzymać negatywną opinię policji ws. bezpieczeństwa. Zapowiedział to w porannej audycji "Sygnały Dnia" w Polskim Radiu szef Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji Mariusz Błaszczak

- W sprawie Przystanku Woodstock już w ubiegłym roku policja negatywnie zaopiniowała to przedsięwzięcie, w związku z tym całe to wydarzenie miało charakter imprezy masowej o podwyższonym ryzyku - powiedział Błaszczak.

Zaraz potem dodał, że Jurek Owsiak i WOŚP, które organizują imprezę "są wyraźnie związane z totalną opozycją", co zdaniem ministra przełożyło się na zeszłoroczne protesty ws. decyzji policji.

Woodstock 2017 bez policji? 

- Wszyscy mamy świadomość tego, co dzieje się za naszą zachodnią granicą. Organizator tkwi w przeświadczeniu, że wszystko będzie fajnie, róbta co chceta i wszystko będzie dobrze - podkreślił Błaszczak. Minister przypomniał też przy okazji, że za zachodnią granicą w grudniu ubiegłego roku doszło do zamachu terrorystycznego w Berlinie, w którym zginął Polak.

Słowa Błaszczaka o Woodstocku są komentarzem do wpisu prawicowego dziennikarza Witolda Gadowskiego, mówiącym o możliwym ataku ISIS na Polskę podczas Przystanku Woodstock.

Szef MSWiA oznajmił też w Polskim Radiu, że Polska jest wciąż krajem bezpiecznym, a polskie służby są skuteczne i przygotowane na walkę z terroryzmem. - Polacy w największej liczbie od 30 lat - 89 proc. - uważają, że Polska jest krajem bezpiecznym. To jest poczucie bezpieczeństwa, które jest zbudowane poprzez chociażby to, co wydarzyło się w ubiegłym roku - powiedział Błaszczak. Wskazał na doskonałe zabezpieczenie i zorganizowanie w Polsce Światowych Dni Młodzieży.

O komentarz do słów ministra poprosiliśmy organizatora Woodstocku 2017. Adrian Kilan z biura prasowego Fundacji WOŚP przekazał nam, że jeszcze dziś w tej sprawie zostanie wydane oświadczenie.

Błaszczak: "My jesteśmy mądrzy przed szkodą. Rząd PiS nie wprowadzi tego, co jest na zachodzie Europy"

Więcej o: