Kasprowy Wierch przeżywa oblężenie. Trzeba spędzić nawet kilka godzin w kolejce

Aby wjechać na Kasprowy Wierch trzeba odczekać dzisiaj nawet kilka godzin. Powód? Wjazd kolejką jest dzisiaj bezpłatny.

Jak donosi "Radio RM FM", kolejka turystów ma już kilkaset metrów długości. Najbardziej wytrwali, aby dostać bilet, stanęli w kolejce o 5 rano. 

Skąd to poruszenie? Mija 20 lat od ostatnich odwiedzin Jana Pawła II w Tatrach. Z tej okazji Polskie Koleje Linowe przygotowały na Kasprowym Wierchu wystawę. Wjazd kolejką jest dzisiaj bezpłatny. Pan Miłosz opublikował na Twitterze zdjęcie, na którym można zobaczyć, co się dzieje na miejscu. - Jak za starych, dobrych czasów - skomentował.

Kolejka na Kasprowy Wierch to jedyna w Polsce wysokogórska kolej linowa. Jest trzecią najdłuższą kolejką na świecie. Droga na szczyt Kasprowego Wierchu liczy 4291,59 metrów. Latem kolejka wywozi tylko 180 osób na godzinę. Podróż kolejką trwa około 20 minut i nie jest wcale tanią atrakcją. Dorosły turysta chcący zobaczyć Kasprowy Wierch musi zapłacić od 48 zł do 63 zł. Natomiast za karnet zapłacimy 99 zł. 

Jan Paweł II wjechał koleją linową na Kasprowy Wierch podczas pielgrzymki w 1997 roku. W księdze pamiątkowej napisał wówczas "Benedicite montes Dominum" – "Góry błogosławcie Pana”. 

Więcej o: